Jump to content


Photo
* * * * - 6 votes

Ревю на Joye eGo


  • Please log in to reply
180 replies to this topic

#41 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 23.07.10 г. в 03:57

Благодаря за информацията!

Знам за почти всеки battery mod, който се продава някъде, но на мен не ми трябва по-голяма батерия. Стандартната 280mAh на 801 ми е достатъчна за цял ден. Имам 5-6 такива нови батерии и още толкова нови атомайзери останали, така че винаги мога да си взема една цяла заредена резервна цигара, ако се налага. Проблемът ми са атомайзерите, които работят 2-3 дни перфектно, с много пара, много удар и отличен вкус, след това започват да се запушват. Все още ги кисна и промивам със спирт, в една чашка постоянно стоят 2-3 оборотни. Явно няма решение на този проблем, защото все още всички атомайзери работят на един и същи принцип. За сега ще изчакам, защото явно еGo атомайзерите на 2Х цена не дават значително по-добър резултат. Твоите наблюдения се покриват и с тези на други хора по форумите.

Имам и стандартни 510 атомайзери, които ползвам с 801 батерии като по-универсално решение. Определено е мъка с тези малки пълнители, загряват повече без да вадят нещо повече пара, по-лесно прегарят вкуса, по-бързо убиват батерията. Аз съм от тези хора, които с 510 атомайзер не усещат много различните течности. Каквото и да сложа, приблизително едно и също нещо ми излиза на вкус. Нещо не мога да се нагодя на 510 и определено ги отбягвам. Служат за разнообразие в момента и няма идея да им купувам по-големи батерии под формата на eGo. А новите големи атомайзери, дори да имат по-голям мост и мрежа, имат все същия 2.5Om нагревател, т.е. и на теория няма от къде да се очаква значително повече пара при една и съща мощност. Може да си помисля пак, ако не се запушват, но за това ще кажеш по-нататък.
този потребител вече не участва на този форум

#42 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 11.08.10 г. в 11:51

Валери, след почти 3 седмица експлоатация, атомайзерът нито се е запушил, нито наблюдавам каквато и да е промяна в работата му - работи със същите параметри, както в началото. Разбира се, може би е прекомерна грижа (всяка нощ спи в шишенце с чист етилов алкохол), но може и просто да е късмет.

/offtopic:

специално за теб, като изтънчен ценител на 801:
http://ikenvape192.c...omizer-p90.html

/offtopic
In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#43 pryqtel

pryqtel

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 2 posts

Posted На 11.08.10 г. в 12:54

Силно съм заинтересован от тази цигара.
Ако може да кажете малко повече за този конденс, че ме притеснява малко.
Благодаря предварително.

#44 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 11.08.10 г. в 12:58

Силно съм заинтересован от тази цигара.
Ако може да кажете малко повече за този конденс, че ме притеснява малко.
Благодаря предварително.


Прочети внимателно цялата поредица и ще научиш всичко за нея.
Колкото до конденза - най-лесния начин да не се случва е при дърпане от цигарата, бутончето за задействане да се изключи (пусне) секунда преди да спреш да дърпаш - по този начин ще изсмучеш докрай образуваната пара, и така няма да има конденз.
In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#45 pryqtel

pryqtel

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 2 posts

Posted На 11.08.10 г. в 13:21


Силно съм заинтересован от тази цигара.
Ако може да кажете малко повече за този конденс, че ме притеснява малко.
Благодаря предварително.


Прочети внимателно цялата поредица и ще научиш всичко за нея.
Колкото до конденза - най-лесния начин да не се случва е при дърпане от цигарата, бутончето за задействане да се изключи (пусне) секунда преди да спреш да дърпаш - по този начин ще изсмучеш докрай образуваната пара, и така няма да има конденз.



Четох но не видях да е написано точно така.
Ако съм го пропуснал моля да ме извините.
Разбрах точно каквото ме интересуваше, много благодаря.
Явно ще се купува.

#46 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 11.08.10 г. в 14:14

Прав си, точно в темата за eGo не е описано буквално точно тази рецепта за справяне с конденза, но пък сведения може да почерпиш оттук.
In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#47 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 11.08.10 г. в 15:49

Не съм ползвала до сега изпарителя на joye 510 . Сякаш е малко по - различен от останалите .... Кажете моля ако има някакви особености, че не смея да пробвам eGo-то (Торнадото) в оригинал :)

Всъщност пробвах го с Mega Catomizer -a, страхотно е, но ме заболя глава..

Edited by adel, На 11.08.10 г. в 16:27.


#48 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 11.08.10 г. в 21:54

Направо прескочи всички възможни атита, които се завиват на батерията на торнадото и си заръчай едно LR такова... Ще подивееш от удар (ритник в гърлото), от вкус, аромат и пара... Каня се тези дни да направя тук едно ревю на мощна батерия и 1.5 ома изпарител (с видео)... След един ден изпаряване с LR ати, лично аз повече назад не се връщам... Ще им се невидят мега, гига, хипер и незнам кви си специални атомайзери...

За съжаление, следващата стъпка след еГо/Торнадото са вече специалните модове, на 5, 6 и 7.4 волта... С това се приключва... Същото е като навремето, когато почнахме да се учим да пушем, криейки се - почнахме с Арда, минахме през БТ, но все си мечтаехме за Боро, Кент и подобни... Е - сега е същото...
In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#49 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 11.08.10 г. в 22:21

Направо прескочи всички възможни атита, които се завиват на батерията на торнадото и си заръчай едно LR такова... Ще подивееш от удар (ритник в гърлото), от вкус, аромат и пара... Каня се тези дни да направя тук едно ревю на мощна батерия и 1.5 ома изпарител (с видео)... След един ден изпаряване с LR ати, лично аз повече назад не се връщам... Ще им се невидят мега, гига, хипер и незнам кви си специални атомайзери...


Е как да оставя непробван малкия симпатичен изпарител на Торнадото.......???
""LR ати""- това нещо ново ли е . з атози модел изпарителите май никнат като гъби..

Същото е като навремето, когато почнахме да се учим да пушем, криейки се - почнахме с Арда, минахме през БТ, но все си мечтаехме за Боро, Кент и подобни... Е - сега е същото...


От Средец 100 мм започнах аз .. сега от Гамучи Класик ..пак същото .Posted Image

Edited by adel, На 11.08.10 г. в 23:56.


#50 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 12.08.10 г. в 05:01

Валери, след почти 3 седмица експлоатация, атомайзерът нито се е запушил, нито наблюдавам каквато и да е промяна в работата му - работи със същите параметри, както в началото. Разбира се, може би е прекомерна грижа (всяка нощ спи в шишенце с чист етилов алкохол), но може и просто да е късмет.


Еее, това са повече грижи, отколкото аз полагам за 801. Аз точно това не искам. За момента съм закрепил проблема с нови атомайзери, много броя. Пуша докато не се запуши, промивам в спирт, ако няма ефект - сменям. Купих си още 10 бр. 801 и още 5 бр. 510. Последните ползвам с 901 пълнител обаче, както и със собствен пълнеж в него (материал от Fluval Water Polishing Pad), както и с 801 батерия. Ей така, за разнообразие. Нямам нерви да минавам на нов модел.
този потребител вече не участва на този форум

#51 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 12.08.10 г. в 07:16

...Е как да оставя непробван малкия симпатичен изпарител на Торнадото.......???
"LR ати"- това нещо ново ли е? За този модел изпарителите май никнат като гъби...


Разбира се, че ще си опиташ атито (изпарителя) на Торнадото ;)
LR ати (atty = atomizer - така го пишат американците) е чисто и просто Low Resistance Atomizer - атомайзер с ниско съпротивление, симулиращ работа на типично почти 3.7 волтово устройство като 5 и повече волтово такова. Тоест - същият изпарител като стандартния Joye 510, Titan, Dura, Tornado и т.н. но със съпротивление на нажежаемата намотка около 1.5 ома, срещу стандартните 2.5 ома. Следователно, при работа отделя доста повече мощност. Ето един такъв в магазина

Освен по-обилната пара, която също така е доста гореща (почти като от аналогова цигара), това чудо ме смая със засилено присъствие на аромат, а най-много ме изненада това, че все още работи (вече седмица), а очаквах да даде фира за два-три дни...

Опитай си Торнадото първо като комплект, навикни му, оцени го и когато си готова за ново ниво на усещания - заръчай си смело LR ати и си постави колана :smiley_emoticons_joint:


p.s. Забравих да спомена, че вече и аз минах към капане. Взех си дрип-капачки и съм много доволен... Две капки = 10-12 яки дръпки. Фирата е по-малко, няма наводняване, но пък винаги има риск човек да си опече мощния изпарител.

Edited by plambi, На 12.08.10 г. в 08:34.

In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#52 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 12.08.10 г. в 08:04

На мен напоследък нищо не ми тече, освен като се олея със сипването. На 510 набутвам кеченцето доста навътре и досипвам относително често, а и не го правя рехаво като преди - да, така досипвам повече, отколкото при по-рекаво кече, но пък вкуса е доста постоянен и дима - обилен. Няма нужда мостчето дае завряно в кечето, не работи добре и се дави така.

#53 kris

kris

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 12 posts

Posted На 12.08.10 г. в 13:49

Малко лични наблюдения, базирани върху много ограничено ползване на eGO.
Конденз - в пъти по-малко от този на 801.
Вкус и удар - съизмерими с 801.
Картомайзери... не съм доволен - фабрично напълнен го пресуших за 3-4 часа, очаквах повече.
Пълнене на картомайзер - в никакъв случай не побира 1.8мл. След 1.6мл започна да прелива. След напълване с 1.6мл пуша вече 6-ти час и няма признаци да пресъхва - извод - няма полза от фабрично заредени картомайзери. Процедурата по пълнене не е приятна - махаш с кламер 2 капачки, трябва игла за спринцовка... играчка...
Конусен атомайзер за eGo - не виждам никакъв смисъл от него, по-малък пълнител от цилиндричния без да има други предимства.
Цилиндричен атомайзер за eGo - събира към 80 капки, около 2мл, единствения недостатък е, че е с 5-6мм по-дълъг от картомайзера...
Захранване за eGo - капризно - не му стига тока от половината USB портове на предния панел, които ползвам на компютри около мен, с две думи досадно и затормозяващо.
Батерия - голямата 900Mah - добра е, но още не съм убеден, че ще ми изкарва цял ден. Както се очертава засега е напълно възможно да свършва на следработната бира, което сговнясва идеята за една цигара без смяна на батерии и пълнене на течности за цял ден пушене.

С две думи - основните предимства пред 801 засега, за толкова малко ползване - по-малко конденз, наличие на различни модели атомайзери/картомайзери/батерии, по-рядко обслужване, но като че ли недостатъчно голям пълнител и капацитет на батерия за цял ден без смяна.
Основни недостатъци - много по-скъпи части, повече проблеми със зареждане, по-дебела и неудобна, липса на автоматични батерии.
Все пак, важно е доколко държеливи ще се окажат изпарителите - последните пратки с 801 атомайзери са силно боклучави, което и ме накара да сменя модела.
Аз лично с нетърпение очаквам и дали някой ще се наеме да сътвори автоматична батерия за eGo, както и бих прежалил още 5-6мм добавена дължина за увеличаване на капацитета до 1200mah, което по груби сметки би ми стигнало за пълен натоварен ден.

Edited by kris, На 12.08.10 г. в 13:50.


#54 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 12.08.10 г. в 14:32

Ето ти автоматична батерия за eGo (650 mAh)
In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#55 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 12.08.10 г. в 15:36

Ето и голяма автоматична (1000mAh)

Edited by adel, На 12.08.10 г. в 15:37.


#56 kris

kris

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 12 posts

Posted На 12.08.10 г. в 16:55

Живи да сте.
Оттук проблеми имало ли е с поръчките - http://www.theelectr...cigarette.co.uk или да си заръчам спокойно автоматични батерийки?


Само където доставката им е леко скъпичка за малка поръчка само на 1-2 батерии...

Edited by kris, На 12.08.10 г. в 17:07.


#57 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 12.08.10 г. в 17:00

Ако ще поръчваш поръчай една и за мен, че след последния ми изкараха нервите ..Posted Image

Само където доставката им е леко скъпичка за малка поръчка само на 1-2 батерии...


В момента не стига дето е скъпичка ами е и леко бавничка.
Иначе не мога да си кривя душата, че продуктите им са добре... но имам опасения относно return отдела им ...

Edited by adel, На 12.08.10 г. в 19:13.


#58 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 12.08.10 г. в 17:45

adel, kris - хаирлия да е поръчката, и после да напишете как се държат батериите :smiley_emoticons_joint:
In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#59 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 13.08.10 г. в 02:50

Все пак, важно е доколко държеливи ще се окажат изпарителите - последните пратки с 801 атомайзери са силно боклучави, което и ме накара да сменя модела.


Имах и аз такава кутийка 801 атомайзери, които нещо не ми харесаха, но последните ми са някак различни - дойдоха сухи (не напоени с онази безцветна течност) и вместо 3.6 Om съпротивление всичките се въртят около 3.0 Om. Ще задържа още 801, защото при тази цена на eGo атомайзерите реално трябва да сравнявам 2 х 801 срещу 1 х еGo, вкл. като използваема продължителност на употреба. Нещо не ми се иска да лапам отвертката все още... :)
този потребител вече не участва на този форум

#60 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 13.08.10 г. в 11:14

Много набързо спретнах едно клипче - LR 510 атомайзер, врътнат на 900 mAh батерия, delrin-ова дрип-капачка и капнати 3 капки ошаф от черешка + марлборо....
Предварително се извинявам за качеството на картинката, но моят iPAQ 614C никога не е блестял с камерата си...

Свали и изгледай...

p.s. Можеше и да се обръсна сутринта, ама... :smoking-8570:
In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »