Jump to content


Photo
- - - - -

Подходяща батерия за DCT


  • Please log in to reply
91 replies to this topic

#41 Destiny

Destiny

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted На 13.10.12 г. в 14:17

Още съм с първия. Засега съм прекарала през него около 60 ml и още няма проблеми. Но досега е използван на Его-батерии, ако това има някакво значение... Единственото, което ми се налага да правя като "профилактика" (ако изобщо може да се нарече така), е прошнурване с игла от време, на време. Понякога се събира кондез в мундщука, но това май е нормално. Течове няма, но гледам да не го държа на слънце.

#42 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 13.10.12 г. в 21:20

Човек само може да уважава хора, които знаят какво искат и как да го постигнат, а за дами още по-вече :hi:.
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#43 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 14.10.12 г. в 08:50

Още съм с първия. Засега съм прекарала през него около 60 ml и още няма проблеми. Но досега е използван на Его-батерии, ако това има някакво значение... Единственото, което ми се налага да правя като "профилактика" (ако изобщо може да се нарече така), е прошнурване с игла от време, на време. Понякога се събира кондез в мундщука, но това май е нормално. Течове няма, но гледам да не го държа на слънце.



Ти си правиш майтап нали ?
60мл течност през едно дцт???
Това нямам как да стане ко ще свинкя на джамия да се качи

#44 Destiny

Destiny

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted На 14.10.12 г. в 13:21

Изобщо не си правя майтап :)

#45 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 14.10.12 г. в 15:18

Изобщо не си правя майтап :)


А усещаш ли някаква промяна в сравнение с началото?
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#46 Destiny

Destiny

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted На 14.10.12 г. в 16:23

Все по-често се налага да се прошнурва с игла... :rolleyes:
За отслабване на качествата не мога да кажа, защото сега се радвам на WOO-то - нищо общо като удар, вкус и пара :yahoo:

Edited by Destiny, На 14.10.12 г. в 16:23.


#47 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 14.10.12 г. в 16:34

доволна си от него като работа, така го разбирам :)
Че и аз вече се замислям. Не съм решила още де, но натам вървят нещата. :smiley_emoticons_joint:
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#48 Destiny

Destiny

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted На 14.10.12 г. в 17:23

Много съм доволна даже. :yahoo:
Няма да забравя какво ми казаха, когато отидох да си купя първата е-цигара. Исках нещо, което да е лесно за употреба и да не ми създава проблеми като течове и т.н., а в същото време да е с задоволителни качества. Отговориха ми "Пълно щастие няма!". :nea: Е, оказа се, че има. :p Поне според моите разбирания:
- добър удар;
- добро предаване на вкуса;
- задоволително количество пара;
- рядко доливане на течност;
- лесно доливане на течност;
- без нужда от профилактика - миене, бърнене и не знам още какво...
Сигурна съм, че има и още нещо, но в момента не се сещам какво. :rolleyes:
Единственото ми първоначално условие, което в момента не е изпълнено, е компактният и елегантен вид на устройството. Но, на фона на гореизброените неща, се примирих с размера, какво да се прави... :pardon:
Мисля, че приключих с търсенето. Това е моето устройство! Доволна съм, че извървях сравнително кратък път дотук. :)

Специални благодарности на Васил :sSig_goodjob2:

Edited by Destiny, На 14.10.12 г. в 17:33.


#49 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 14.10.12 г. в 18:06

Изобщо не си правя майтап :)

Аз съм сигурен че си правиш майтап или пушиш загоряла вата

#50 Destiny

Destiny

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted На 14.10.12 г. в 18:30

Количеството прекарана течност е толкова (+/- няколко ml, затова казах около 60), няма защо "да си правя майтап". Ако е възможно сетивата ми да са толкова притъпени, че да не усещам, че "пуша" загоряла вата, може и да си прав. Не искам да споря... Обаче ми стана интересно колко ml обикновено минават през един DCT преди да сдаде багажа? Както казах, това ми е първият - може пък да съм извадила късмет, знае ли човек. Уважавам мнението ти, като мнение на човек с много повече опит. Така че или наистина съм извадила късмет, или си прав и "пуша" загоряла вата... Което ще е много странно, защото си ми харесва :rofl:

Edited by Destiny, На 14.10.12 г. в 18:39.


#51 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 14.10.12 г. в 20:11

При мен изкара 3 седмици. Обаче нямаше гаден вкус когато го смених, ами започна да се дърпа по-трудно от него. Изпарявах някъде по 2-3мл дневно, значи към 60мл.
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#52 Destiny

Destiny

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted На 14.10.12 г. в 20:17

И аз това казвам - около 60 ml. Обаче pioneer ме вкара в някакъв филм - уплаших се, че пуша изгоряла вата и току-що сложих нов карт. Определено има разлика и тя е, че с новия карт се дърпа с лекота. Но разлика във вкуса няма, така че старият карт не е бил с изгоряла вата. Лошото е, че имам само едно метално буре (другите не ми харесват, остъргват се при издърпване и връщане на карта) и сега се чудя да сложа ли пак стария карт да видя кога ще "изгори" или да карам с новия, за да видя ще издържи ли и той такова количество течност.

Edited by Destiny, На 14.10.12 г. в 20:19.


#53 LxD

LxD

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted На 14.10.12 г. в 20:20

Сложи стария и виж до кога ще издяни, пък после продължи с този с които си в момента. Поне аз така бих направил за да няма "фира" :smiley_emoticons_joint:
Ихаааааа... от последната ми аналогова цигара е минало ... и съм спестил ...

#54 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 14.10.12 г. в 21:04

Няма как да нагори ватата, освен ако не го оставиш да изсъхне.

#55 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 14.10.12 г. в 21:23

... и сега се чудя да сложа ли пак стария карт да видя кога ще "изгори" или да карам с новия, за да видя ще издържи ли и той такова количество течност.

Не връщай стария, карай си с този, така и така вече си го напълнила. Другия го прибери за бекъп. Аз ги слагам в наелоново пликче от тези с "ципчето" такива ползвани или пробвани :)
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#56 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 15.10.12 г. в 06:08

И WOO-то ли не може да събере една голяма батерия като Мини Лавата?

Edited by Sisq0, На 15.10.12 г. в 06:09.


#57 Destiny

Destiny

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted На 15.10.12 г. в 12:54

И WOO-то ли не може да събере една голяма батерия като Мини Лавата?

Не знам. Използвам го с две 16340 3,7 V, които са си от комплекта.

Edited by Destiny, На 15.10.12 г. в 12:57.


#58 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 15.10.12 г. в 13:15

WOO-то работи на принципа на Макса - захранва се с две последователно свързани батерии. Към карта отива директно високото напрежение от 8.4 до към 6 волта, като процесорчето прави пикчета пусни - спри ( т.е. прави тока променлив условно), с такава честота, че уравнено да дава 5 волта след себе си. (Нещо като случая 24V AC,50 Hz = 12V DC).
При Lava-та случая е съвсем различен.

Ако редовно се прошнуроват DCT-тата и не се оставят да се затъкнат, откарват доста време.Добре им се отразява и по някоя капка отгоре върху ватата , така че горният нагревател да е по-често мокър. Ако не почне да се изпуска от долу в смисъл да пробива течност през ватата и да влиза в тръбичката за въздух, няма причина за подмяна ако все още диша добре.
Но затапи ли се, вкуса отива по дяволите.А ако остане на сухо WOO-то може и да го запали ;).
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#59 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 15.10.12 г. в 13:22

last_hope, на Железкова имате ли WOO и/или Lava да мина да ги преслушам? :)

Edited by Sisq0, На 15.10.12 г. в 13:23.


#60 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 15.10.12 г. в 13:42

Има разбира се, но лавата е голяма , има и Lambo, Макс и Телескоп.
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com