Jump to content


Photo
- - - - -

Да се похваля и малко помощ


  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1 gpeshev

gpeshev

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 3 posts

Posted На 26.08.12 г. в 01:45

Здрасти на всички членове във форума. Да се похваля и аз си закупих USB 650mAh Joyetech eGo-T 2 Upgrade батерия за eGo/eGo-T/eGo-C - черна + картомайзер CE4+ Clearomizer V2. Засега съм много доволен, но в момента съм с никотинова течност E-Health. Зачетох се във форума и разбрах, че не са хубави. Ще съм ви много благодарен ако ми препоръчате течност която да е възможно най-силна, защото съм много сериозен пушач и по принцип пушех силни цигари. Също така ако има и някои по спицифични неща или трикове относно потдръжката на CE4+ Clearomizer V2.
Поздрави на всички.

#2 gebura

gebura

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 16 posts

Posted На 26.08.12 г. в 08:43

Добре дошъл в клуба :).
Производители на добри течности са FlavourArt,Inawera,Dekang, като всички се продават в магазина на pv-bg. "Силата" на течността общо-взето идва от съдържанието на никотин в нея. На мен 18 mg ми идва добре, има и по повече-24,36 мг, но последната е за разреждане, не ти препоръчвам да пробваш да изпаряваш 36 мг. Като установиш какво ти харесва ще можеш сам да си забъркваш течности с бази и аромати и да избираш точното съдържание на никотин. Какви цигари пушеше преди и по колко?
Едно примерно изчисление, което съм срещала във форума, е броя на цигарите по съдържанието на никотин в тях=концентрацията на никотин, която ти трябва в течността. Примерно аз пушех по кутия и нещо синя Карелия 100 мм, тоест 25х0,8=20 мг никотин дневна дажба :).Това са приблизителни изчисления, защото с аналоговите цигари не приемаме цялото количество никотин, за разлика от електронните, но може да ти служи за ориентир. Иначе като конкретни аромати много хора от форума харесваме Шейд на ФА, тук има препоръчани и други тютюневи течности, разгледай темите. На мен много ми допадат "хранителните" аромати-плодови, шоколад, капучино, мента и т.н., хубавото е,че има голямо разнообразие.
За СЕ4+ не съм забелязала да изисква специална подръжка, само внимавай да не улучиш с течност тръбичката по средата, че после пада голямо духане, докато започне да функционира нормално.
Купи си поне още една батерия. Днес останах без функционираща батерия(развали ми се само след 2 седмици употреба), съответно пуша нормални цигари и още от първата започна да ме боли главата.

#3 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 26.08.12 г. в 09:40

Две батерии са аболютно задължителни :)
Това за изчисляването на ориентировъчно необходимия никотин не го знаех. Излиза, че имам нужда от 2,5мг на ден. Аз изпарявам ~2-3мл/6мг на ден това значи, че приемам ~18мг дневно, така ли? Излиза доста повече с електронната прием на никотин. :unsure:

Flavour Art,Inawera,Dekang - това са течностите които аз съм ползвала до момента.
Dekang - много добри аромати, но ми сушат гърлото
Flavour Art - много добри бази без сухо гърло и дразнене и "вкусни" аромати.
Inawera - много добри аромати, базите им не съм ползвала все още.
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#4 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 26.08.12 г. в 10:19

...Едно примерно изчисление, което съм срещала във форума, е броя на цигарите по съдържанието на никотин в тях=концентрацията на никотин, която ти трябва в течността. Примерно аз пушех по кутия и нещо синя Карелия 100 мм, тоест 25х0,8=20 мг никотин дневна дажба :).Това са приблизителни изчисления, защото с аналоговите цигари не приемаме цялото количество никотин, за разлика от електронните...

Дали не липсва нещо в това "примерно" изчисление, или концентрация и "дажба" е едно и също?! И още нещо: Стига с митовете за ПЪЛНОТО усвояване на никотина от парата! Как става? Вдишваш пара и нищо не издишваш. Или вдишваш пара, усвояваш никотина и плюеш глицерина?
Единственият начин никотина да се усвои 100% е като се пие течността.
Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#5 gebura

gebura

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 16 posts

Posted На 26.08.12 г. в 11:25

Ако обичаш, промени си тона, чак повод за заяждане не съм забелязала да съм дала. Да,пропуснала съм да уточня, че говоря за 1ml с концентрация 18mg никотин, извинявам се на gpeshev, ако съм го подвела.
Във http://www.e-cigarette-forum.com/ потребителите са направили емпирични наблюдения,че количеството никотин на изхода на е-цигарата е около 98% от съдържанието на течността. Ако ти имаш друга информация, сподели, винаги се радвам да науча нещо ново.

#6 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 26.08.12 г. в 11:40

Ако обичаш, промени си тона, чак повод за заяждане не съм забелязала да съм дала. Да,пропуснала съм да уточня, че говоря за 1ml с концентрация 18mg никотин, извинявам се на gpeshev, ако съм го подвела.
Във http://www.e-cigarette-forum.com/ потребителите са направили емпирични наблюдения,че количеството никотин на изхода на е-цигарата е около 98% от съдържанието на течността. Ако ти имаш друга информация, сподели, винаги се радвам да науча нещо ново.

Какво има на изхода на е-цигарата не е особено важно. Важното е какъв процент никотин от парата се усвоява от лигавицата на устата и от белите дробове. Аз изпарявам 4-5 мл дневно с концентрация 20мг/мл. Ако се смята, че една тютюнева силна цигара съдържа 0,8мг никотин/примерно/, то аз съм на "еквивалента" от 5*20=100мг/0,8=125 цигари дневно.
Нали се сещаш, че би трябвало да съм умрял преди много месеци.
Извод -->никотинът от е-чорбите се усвоява много, много по-малко от стандартните цигари.
Същевременно при спиране за известно време/3-4 часа/ не изпадам в стандартното побесняване "една цигара само". Просто абстинентните симптоми са много по-слаби. Това също подкрепя горния извод.
Тук естествено ги и няма останалите "екстри" от тютюна, като основното е СО-то, което основно дава замаяността и препушването, което пък размива леко категоричността на горния извод. Сложно е, но важното е да не ти пука :smiley_emoticons_joint:

ПП Също така е добре да се отбележи, че "емпирични наблюдения" нямат много общо информацията като истинска такава, както и аз споделих моите "емпирични наблюдения". Също така 98% като число вдъхва доверие, но съвсем друго щеше да е 98,34%. Тази стойност говори за истинска истина
ПП1

че количеството никотин на изхода на е-цигарата е около 98% от съдържанието на течността.

Това изречение е крайно неточно и отива към перпетуум мобиле. Вероятно си искала да кажеш "...98% от съдържанието МУ В течността"
Тогава съвсем резонно възниква въпроса къде са останалите 2% след като изпарим всичката течност от карта/атомайзера??

Edited by gogo63, На 26.08.12 г. в 12:12.


#7 gebura

gebura

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 16 posts

Posted На 26.08.12 г. в 12:29

Благодаря за разясненията. Един въпрос- димът от стандартните цигари и парата от електронните такива по различен начин ли се усвояват от лигавицата на устната кухина и от белите дробове? И на колко мл с концентрация 18 mg се равнява кутия цигари с никотин 0,8 mg? Позовавам се на "емпирични наблюдения", защото не съм срещнала в интернет пространството официални такива. Ще се радвам на линк.

че количеството никотин на изхода на е-цигарата е около 98% от съдържанието на течността.

Това изречение е крайно неточно и отива към перпетуум мобиле. Вероятно си искала да кажеш "...98% от съдържанието МУ В течността"

Да,това исках да напиша.

#8 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 26.08.12 г. в 12:34

И на колко мл с концентрация 18 mg се равнява кутия цигари с никотин 0,8 mg?

На този въпрос никой не може да ти даде коректен отговор.

Едното е дим от изгаряне, другото е пара от нагрята течност. Все едно да сравниш пушек от огън с пара от вряща вода.

Edited by Sisq0, На 26.08.12 г. в 12:35.


#9 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 26.08.12 г. в 12:38

Един въпрос- димът от стандартните цигари и парата от електронните такива по различен начин ли се усвояват от лигавицата на устната кухина и от белите дробове? И на колко мл с концентрация 18 mg се равнява кутия цигари с никотин 0,8 mg? Позовавам се на "емпирични наблюдения", защото не съм срещнала в интернет пространството официални такива. Ще се радвам на линк.

ВЕРОЯТНО се усвояват по различен начин. Материята е неясна/поне за мен/. Просто няма как да се изпарява толкова много течност, ако никотинът се усвоява повече от аналоговите цигари....та да стигнем до втория въпрос. Течността ти е 18мг/мл. Следователно имаш 18мг никотин в един милилитър. 18/0,8=22,5 цигари/ никотин като от тютюневи цигари в милилитър/. Това при зададените изходни условия е съвсем точно, въпросът е как се усвоява
Сметките са изцяло "бабешки" и са силно "емпирични", но ще се съгласиш, че изглеждат достоверно/не 22, а 22,5/ и ще трябва да се задоволиш с тях, щото не ми се търси линк сега :drinks:
ПП Аз лично ПРЕДПОЛАГАМ, че ниското ниво на усвояване на никотина от парата се дължи на PG и VG. Но това е само една нисконАучна хипотеза, да не кажа цървулска

Edited by gogo63, На 26.08.12 г. в 12:47.


#10 gpeshev

gpeshev

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 3 posts

Posted На 26.08.12 г. в 13:11

Добре дошъл в клуба :).
Производители на добри течности са FlavourArt,Inawera,Dekang, като всички се продават в магазина на pv-bg. "Силата" на течността общо-взето идва от съдържанието на никотин в нея. На мен 18 mg ми идва добре, има и по повече-24,36 мг, но последната е за разреждане, не ти препоръчвам да пробваш да изпаряваш 36 мг. Като установиш какво ти харесва ще можеш сам да си забъркваш течности с бази и аромати и да избираш точното съдържание на никотин. Какви цигари пушеше преди и по колко?
Едно примерно изчисление, което съм срещала във форума, е броя на цигарите по съдържанието на никотин в тях=концентрацията на никотин, която ти трябва в течността. Примерно аз пушех по кутия и нещо синя Карелия 100 мм, тоест 25х0,8=20 мг никотин дневна дажба :).Това са приблизителни изчисления, защото с аналоговите цигари не приемаме цялото количество никотин, за разлика от електронните, но може да ти служи за ориентир. Иначе като конкретни аромати много хора от форума харесваме Шейд на ФА, тук има препоръчани и други тютюневи течности, разгледай темите. На мен много ми допадат "хранителните" аромати-плодови, шоколад, капучино, мента и т.н., хубавото е,че има голямо разнообразие.
За СЕ4+ не съм забелязала да изисква специална подръжка, само внимавай да не улучиш с течност тръбичката по средата, че после пада голямо духане, докато започне да функционира нормално.
Купи си поне още една батерия. Днес останах без функционираща батерия(развали ми се само след 2 седмици употреба), съответно пуша нормални цигари и още от първата започна да ме боли главата.

От аналоговите цигари пушех 2 кутии на ден бяло виктори.
Когато ми пристигна clearomizer направих грешката с първото пълнене да сипя в тръбичката, но почистих всичко и сега вече няма никакви проблеми. От 1 седмица ползвам е-цигара пробвах да изпуша аналогова и ми беше доста гадна и гурчива на вкус. Сега си изпарявам с е-цигарата и съм много доволен.
Ще разгледам течностите на FlavourArt и Inawera и ще си избера какъв аромат да си поръчам, но най-вече искам да удря силно в гърлото и да не го изсушава.
В момента течността която ползвам е MB HIGH 18мг. и ми се налага да дърпам до дупка, за да усетя силен удар в гърлото какъвто аз искам.
Благодаря за отговорите на всички.

Edited by gpeshev, На 26.08.12 г. в 13:16.


#11 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 26.08.12 г. в 13:20

но най-вече искам да удря силно в гърлото и да не го изсушава.

Това, приятелю, е "философският камък" или Г-точката, както казва един френд. Всички маневри с изпаряващите устройства се правят за да има добро предаване на аромата, силен ритник в гърлото, доволно облаци....и задоволителен пробег на изпаряващото нещо

За съжаление със съхненето на гърлото ще трябва да свикнеш и да го квасиш от време на време. Повечето предпочитат бира
Моята препоръка е да търсиш течности с повечко PG/за шутове в гърлото/ ароматите са въпрос на вкус. Едни 24мг/мл концентрация ще ти дойдат съвсем добре според мен в началото. Като ти мине преходния период/2-3 месеца/ може да търсиш разреждане. Логиката тук е..24 мг/мл винаги можеш да направиш на 18 или колкото поискаш. Обратното е много трудно и доста по-скъпо

MB HIGH 18мг

това на първо гледане ми прилича на Е-Хелт чорба. Аз съм попадал на "удрящи" течности от тях преди повече от година, но съставът им е от порода, неизвестна на народа..аз лично подозирам почти само Глицерин в състава и ако искаш да започнеш както трябва, то не се занимавай с тях за да няма разочарования и отказвания

Edited by gogo63, На 26.08.12 г. в 13:24.


#12 gpeshev

gpeshev

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 3 posts

Posted На 26.08.12 г. в 13:24

[quote name='gogo63' date='На 26.08.12 г. в 14:20' timestamp='1345980006' post='8370']
[quote]
Моята препоръка е да търсиш течности с повечко PG/за шутове в гърлото/ ароматите са въпрос на вкус. Едни 24мг/мл концентрация ще ти дойдат съвсем добре според мен в началото. Като ти мине преходния период/2-3 месеца/ може да търсиш разреждане. Логиката тук е..24 мг/мл винаги можеш да направиш на 18 или колкото поискаш. Обратното е много трудно и доста по-скъпо
[/quote]

Да и аз към това се ориентирах и мисля да си взема течност на Inawera, ще пробвам как е и мисля, че ще остана доволен.

#13 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 26.08.12 г. в 13:40

За съжаление със съхненето на гърлото ще трябва да свикнеш и да го квасиш от време на време. Повечето предпочитат бира

Това не е съвсем вярно. ФА традиционна база не изсушава за разлика от Деканг течностите. Сега вече въпросът с удара не знам как стои там защото аз изпарявам 6мг, но нищо не пречи да се пробва с едно малко количество.
При мен също така "квасене" не даде резултат... е не ползвах бира, може там да е разковничето... чувството че някой ме е стиснал за гърлото изчезна след като смених състава на течността.
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#14 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 26.08.12 г. в 13:48

ФА традиционна база не изсушава за разлика от Деканг течностите

Много добре! Вероятно ТалЯнците са измислили нови химични формули на PG и VG щото както вече сте чели/предполагам/ тези вещества са силно хигроскопични.
ПП При мен съхненето престана след около 6 месеца/за всички видове течности/. Вероятно организмът компенсира с нещо и някак си. Така или иначе не ползвам/е/ купешки бази или течности, може пък да сме уцелили секретната формула,знае ли чиляк?!

#15 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 26.08.12 г. в 14:15

Ако обичаш, промени си тона, чак повод за заяждане не съм забелязала да съм дала. Да,пропуснала съм да уточня, че говоря за 1ml с концентрация 18mg никотин, извинявам се на gpeshev, ако съм го подвела.
Във http://www.e-cigarette-forum.com/ потребителите са направили емпирични наблюдения,че количеството никотин на изхода на е-цигарата е около 98% от съдържанието на течността. Ако ти имаш друга информация, сподели, винаги се радвам да науча нещо ново.

Сори, с реверанс, но не в виждам проблеми в тона. Мрежата е пълна с копи/пейст "мнения/умнотии", аз обаче не смятам, че това трябва да се насърчава :thumbdown:!!! Следвайки поста, с безкрайното ми уважение към юзърите от http://www.e-cigarette-forum.com/, ще споделя, че емпиричното им наблюдение относно "изхода" на "е-цигарата" е струва колкото "емпиричното" им мнение за "входа" - ХАБЕР СИ НЯМАТ :)!.
Може би ще ни разкажеш за факторите, влияещи върху "СУПЕР усвоямостта" на никотина с PV?! Ако може с проценти, не с позоваване на ламерски постове :).
Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#16 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 26.08.12 г. в 14:25

Само да не се заблуждаваме,че са по–умни или каквото и да е ! :drinks: Които не е пътувал,не знае колко са "умни",по чужбина ! За късмет,съм пребивавал там,достатъчно ! :drinks:


chelsea f.c.


#17 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 26.08.12 г. в 15:02

ФА традиционна база не изсушава за разлика от Деканг течностите

Много добре! Вероятно ТалЯнците са измислили нови химични формули на PG и VG щото както вече сте чели/предполагам/ тези вещества са силно хигроскопични.
ПП При мен съхненето престана след около 6 месеца/за всички видове течности/. Вероятно организмът компенсира с нещо и някак си. Така или иначе не ползвам/е/ купешки бази или течности, може пък да сме уцелили секретната формула,знае ли чиляк?!


Иронията ти е излишна :) говоря от първо лице, не съм го чела по тиливизора.
Пиши каквото искаш и си мисли каквото искаш, НО аз така си реших проблема със сушенето на гърлото и усещането че сливиците ми са се подули чак.

Може ТалЯнците да не са най-умните, но за мен базата им е най-добрата и от момента в който смених с нея, проблемите ми изчезнаха. Не съм чакала да мине N време, стана в рамките на час. Никакви напитки в никакви количества не МИ помогнаха за решаването на проблема,
а и все пак не мога са вися в кенефа по цял ден

Както писах, по отношение на удара не мога да дам мнение, тъй като силният такъв не ми е приоритет.

Хайде със здраве!
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#18 gebura

gebura

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 16 posts

Posted На 26.08.12 г. в 15:17

Следвайки поста, с безкрайното ми уважение към юзърите от http://www.e-cigarette-forum.com/, ще споделя, че емпиричното им наблюдение относно "изхода" на "е-цигарата" е струва колкото "емпиричното" им мнение за "входа" - ХАБЕР СИ НЯМАТ :)!.
Може би ще ни разкажеш за факторите, влияещи върху "СУПЕР усвоямостта" на никотина с PV?! Ако може с проценти, не с позоваване на ламерски постове :).

Не съм компетентна в тази сфера за да си позволявам да изказвам предположения. Именно поради тази причина чета и се позовавам на мненията на хора, които са ми направили впечатление на по-запознати с материята. Докторантурата ми е в съвсем друга насока, в противен случай с удоволствие бих извършила нужните изследвания.

ПП:Току-що се чух с химик с 30 годишен стаж. Не знам доколко е меродавно мнението му, но, според него, усвояемостта на никотина ще зависи от процентното съдържание на VG в течността, тоест по-високият вискозитет на глицерина намалява усвояемостта. Пак повтарям, не знам дали има нещо вярно в изказването му, просто споделям мнение по темата. Според мен за да даде достоверен отговор са необходими познания и по медицина и физика.

#19 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 26.08.12 г. в 19:33

Иронията ти е излишна говоря от първо лице, не съм го чела по тиливизора.
Пиши каквото искаш и си мисли каквото искаш, НО аз така си реших проблема със сушенето на гърлото и усещането че сливиците ми са се подули чак.

Тва, жените, сте много докачливи..особено на млади години.
Имам един такъв въпрос, какво правим в последваща ситуация, когато вземеш ФА течност с преобладаващ VG и съответно с преобладаваща PG на Деканг. После обратното, и пак обратното..чак се обърках
Това исках да ти кажа, не да си мерим...ъъъъ... каквото имаш там за мерене.
Дали няма да си смениш мнението/категоричното мнение/

ФА традиционна база не изсушава за разлика от Деканг течностите


Докторантурата ми е в съвсем друга насока, в противен случай с удоволствие бих извършила нужните изследвания.

И дай да не се замеряме с дипломи, щото твоите са в проект, па на доста хора тук са вече на края на ползването.

Може ТалЯнците да не са най-умните, но за мен базата им е най-добрата

Нищо подобно не съм казал за талянците. Хора, които могат да произведат ФЕрари и Ламбо заслужават само уважение. Относно най-добрата течност, не база. Пробвай Feel Life и пак ще си поговорим

Edited by gogo63, На 26.08.12 г. в 19:44.


#20 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 26.08.12 г. в 20:30

Много от отговорите на тези и много други ваши въпроси ги има в раздела Статии от потребители. Там съм поместил 2-3 изследвания, които ще внесат яснота и в усвояването на никотина и предаването му с ПГ/ВГ
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA