Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Нов електронен пушач - ПОМОГНЕТЕ


  • Please log in to reply
158 replies to this topic

#41 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 14.06.12 г. в 22:41




"Накрайник за директно накапване" не ти трябва. Пълнителите се пълнят без проблем и директно от шишенцето, но трябва да махаш капачките на пълнителите. Ако послушаш съвета ми за силиконовите капачки, така или иначе ще махаш оригиналните пластмасови капачки, за да слагаш после силиконови.

Единственият онлайн магазин за електронни цигари, от който можеш да си сигурен, че ще получиш оригинални продукти с гаранция и коректно обслужване е http://www.pv-bg.com/

Черна батерия USB Pass-through 650 mAh нямаше още преди 2 седмици, когато аз ходих в магазина, но си взех стоманена - харесва ми и съм спокойна, че няма да се обели.

Или се примири и се вземи стоманена батерия (освен, ако не липсват други важни незаменими части), или изчакай да заредят. Не си заслужава да рискуваш да поръчваш от друго място - нито знаеш дали ще получиш оригинални Joyetech продукти, нито дали ще имат реална гаранция.

Държа да отбележа, че не съм свързана с магазина по никакъв начин, освен като клиент, и нямам никаква изгода да му правя реклама. Просто това са фактите.

1. Директното накапване - "дрипа" е вид/начин на изпаряване и е въпрос на лични предпочитания.
2. Силиконовите капачки не са панацея! Даже по моя опит са по-зле от пластмасовите. Пак по моя експириънс еГт-о протича от конденза, а не от капачките. Силиконовите струват два кинта и всеки може да тества.
3. Супер доволен съм от http://www.pv-bg.com/- магазина, но той не е единственият който продава оригинални еГо. Взех си еГо-Ц-то от друг магазин, но това, което http://www.pv-bg.com/ предлага, го направи Моят магазин.
4. Ползвам настоятелно (1000 мАч х 3 на ден) черни батерии и до момента на боята не й е станало ясно, че трябва да вземе да се "бели".
5. Магазинът не е единственият който продава еГо с гаранция, но по обслужване, консултации, асортимент цени и коректност ми е фаворит.

Следващия ми кит може да е стоманен, гумен, дървен, пластмасов... На кой му пука?! Нали не сме на аналогови :)
Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#42 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 14.06.12 г. в 22:49

Така си е ! Поздрави ! :smiley_emoticons_joint:


chelsea f.c.


#43 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 14.06.12 г. в 22:58

В сайта пише, че размера на цигарата е 140 мм. Моята е с 650 mAh батерия и също е такъв размер. Така че, щом това е единственото, което те притеснява, взимай комплекта и не се чуди. Но имай предвид, че батерията не е Pass-through.

А защо да не си вземем още една батерия, че да не се налага да изпаряваме на кабел? "Pass-through" е "удобство" за неподготвените :) - закоравелите кабелът само ги вбесява...
Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#44 Destiny

Destiny

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted На 14.06.12 г. в 23:04

Извиняваш се за това, че не си знаела за втория вносител на Джойтек, а не за това, че има и други фирми производители.
Пояснявам - не се хванах за това, че има и друга фирма вносител на Джойтек, а че има и други фирми производители освен Джойтек.

Отново ли трябва да обяснявам какъв смисъл влагам в израза "оригинален продукт"? Оригинален е всеки продукт, който наистина е произведен от марката, под чието име се предлага, която и да е тя. В цялата тема говорим за Joyetech, защото авторът на темата е поискал Joyetech, както вече ти се обясни. Никъде не съм казвала, нито аз, нито някой друг в темата, че няма други фирми, че продуктите на другите фирми не струват и т.н.
Вече е очевидно, че защитаваш собствени интереси. Повече няма да ти обяснявам каквото и да било. Лека вечер!





"Накрайник за директно накапване" не ти трябва. Пълнителите се пълнят без проблем и директно от шишенцето, но трябва да махаш капачките на пълнителите. Ако послушаш съвета ми за силиконовите капачки, така или иначе ще махаш оригиналните пластмасови капачки, за да слагаш после силиконови.

Единственият онлайн магазин за електронни цигари, от който можеш да си сигурен, че ще получиш оригинални продукти с гаранция и коректно обслужване е http://www.pv-bg.com/

Черна батерия USB Pass-through 650 mAh нямаше още преди 2 седмици, когато аз ходих в магазина, но си взех стоманена - харесва ми и съм спокойна, че няма да се обели.

Или се примири и се вземи стоманена батерия (освен, ако не липсват други важни незаменими части), или изчакай да заредят. Не си заслужава да рискуваш да поръчваш от друго място - нито знаеш дали ще получиш оригинални Joyetech продукти, нито дали ще имат реална гаранция.

Държа да отбележа, че не съм свързана с магазина по никакъв начин, освен като клиент, и нямам никаква изгода да му правя реклама. Просто това са фактите.

1. Директното накапване - "дрипа" е вид/начин на изпаряване и е въпрос на лични предпочитания.
2. Силиконовите капачки не са панацея! Даже по моя опит са по-зле от пластмасовите. Пак по моя експириънс еГт-о протича от конденза, а не от капачките. Силиконовите струват два кинта и всеки може да тества.
3. Супер доволен съм от http://www.pv-bg.com/- магазина, но той не е единственият който продава оригинални еГо. Взех си еГо-Ц-то от друг магазин, но това, което http://www.pv-bg.com/ предлага, го направи Моят магазин.
4. Ползвам настоятелно (1000 мАч х 3 на ден) черни батерии и до момента на боята не й е станало ясно, че трябва да вземе да се "бели".
5. Магазинът не е единственият който продава еГо с гаранция, но по обслужване, консултации, асортимент цени и коректност ми е фаворит.

Следващия ми кит може да е стоманен, гумен, дървен, пластмасов... На кой му пука?! Нали не сме на аналогови :)


Добре, не споря. :) Няма нищо лошо човек с повече опит да те поправи и да обясни как стоят нещата :thumbup:

#45 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 14.06.12 г. в 23:08

Смисъла, който ти влагаш е различен от гледната точка на останалите хора, които ще го прочетат. Може да не си имала предвид това, което си казала, но острани се разбира по друг начин. А автора на темата е споменал, че не търси нещо конкретно, а още по-малко Джойтек. Не знам, защо продължаваш да си измисляш.

Не държа да е EGO като марка...

Интереса ми е личен, да - най-малкото пуша цигара, от която съм изключително доволен и да - не е Джойтек!

Edited by Туранага, На 14.06.12 г. в 23:09.


#46 Destiny

Destiny

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted На 14.06.12 г. в 23:14


В сайта пише, че размера на цигарата е 140 мм. Моята е с 650 mAh батерия и също е такъв размер. Така че, щом това е единственото, което те притеснява, взимай комплекта и не се чуди. Но имай предвид, че батерията не е Pass-through.

А защо да не си вземем още една батерия, че да не се налага да изпаряваме на кабел? "Pass-through" е "удобство" за неподготвените :) - закоравелите кабелът само ги вбесява...

Ако някой иска, може и пет батерии да си вземе. :D Не се опитвам да налагам мнение.
Просто споменах да има предвид, че батерията във въпросния комплект не е Pass-through, за да не се окаже, че не е обърнал внимание и после да е разочарован. А дали за него е проблем, че не е такава, той ще си прецени. ;)

Смисъла, който ти влагаш е различен от гледната точка на останалите хора, които ще го прочетат. Може да не си имала предвид това, което си казала, но острани се разбира по друг начин. А автора на темата е споменал, че не търси нещо конкретно, а още по-малко Джойтек. Не знам, защо продължаваш да си измисляш.


Не държа да е EGO като марка...

Интереса ми е личен, да - най-малкото пуша цигара, от която съм изключително доволен и да - не е Джойтек!

Нищо не си измислям:

Здравейте, от доста време искам да си взема електрона цигара EGO но не знам какво да избера, тъй като чета в интернет всички най-различни компоненти. и тотално се обърках.

Използвам еGo, доволна съм и затова го препоръчвам. Други марки не съм коментирала, защото не съм използвала и съответно не съм запозната.
Ти, щом си доволен от нещо друго - ами препоръчай го, обясни какви са му плюсовете и т.н. А не се заяждай за всяка дума, която някой друг е написал. Хайде, стига вече!

#47 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 14.06.12 г. в 23:19


не мога да разбера с първите 2-3 изречения какво искаш да кажеш, затова оставям опитните да те насочат



Сега погледнах EGO C пише че е нов модел и още няма консумативи за нея и подръжка пълна мисля че не е добър вариант за мен още повече че съм непознат.

Като казвам качествена цигара имам в предвид следното.

Всички цигари имат някакви предимства и недостатъци...

То е ясно появи на конденз разливане на течност и прочие..

Искам цигарата да може да се носи в джоба вертикално, хоризонтално както и да е да няма проблем.

да е по възможност черна не ми харесват металните

За този "нов модел" има всичко! Разливане на течности няма - има конденз - осигури салфетки за всеки танк :), или най-много след два танка! В джоба се носи по какъвто и да е начин - това да е проблема на аналоговия...

Edited by Jenevus, На 14.06.12 г. в 23:31.

Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#48 cuban

cuban

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 224 posts

Posted На 14.06.12 г. в 23:46

Голям спор се получи :)

Исках цигара да вярно е че не съм държал да е ЕГО и знам че има доста доста марки, примерно миналата седмица бях в Германия.

Там е хит на пазара една друга марка Полска германците яко я тачат. Много солидна изработка, качествен продукт за цените.. ще кажа че среден вариант нито оптималния нито някакъв най евтин струваше около 75 Евро комплекта.

Мислех да си взема от там НО като се размислих после ще ми е много трудно да си набавям консумативите, в случай че ми трябва нещо за тази цигара... проверих че в интернет не се предлагат за България и извинявайте много, ама не мога да ангажирам мой познати, моля ви изпратете ми нова батерия или еди си какво.

За това реших че като се прибера в България задължително ще си взема.

Както казах не съм експерт на тези електронни цигари.

Преди около 4 Години... може и повече тъкмо се беше чуло нещо за подобен тип цигари, и аз веднага си взех от ония белите китайските евтините... купух 5 комплекта за подарък.. дядовци, майки и прочие.. само че абсолютно Китайска калпава работа, заболя ме мозъка да се напъвам да дърпам излиза някакъв дим, който има вкус на всичко друго но не и цигарен, от време на време засмуквах протичаше никотинова течност и след няколко дена започнаха една по една да изгарят самите цигари. От тогава си казах край, няма да се занимавам с Електрони глупости ще си пуша истинската това е менте.


Защо в последствие казах че искам Joytech ЕГО черна,

Един мой познат си закупи такава цигара и идва в нас на гости, в първия момент му викам .. какви са тия китайски ментета дето пуши аз съм дърпал подобни преди много много време още не беше толкова популярно.

Показа ми я в видях че е черна на нея пише EGO хареса ми на усещане на допир изработка и външен вид, извинявайте много но освен че цигарата трябва да ви задоволява на пушене то трябва и визуално да ви харесва.
Цигарата ми създаде добро впечатление за масивна качествена изработка не някакъв китайски боклук.

Моя познат ми каза да си дръпна да я пробвам, беше пак с натискане на бутон.

Дръпнах си УОУ страхотен ДИМ с минимално дърпане страхотно усещане и приятна миризма абсолютно все едно че пуша истинска само че е МНОГО МНОГО по приятно.

И си казах че и аз искам такава...

Но понеже тоя моя познат и той не е в час , питах го от къде я е взел каза че някакви негови познати ала бала са му я поръчали и я е взел за около 100 кинта пълен комплект. Но и той не знаеше как, защо от къде просто е платил парите и са му я донесли познати и сглобили.

Понеже се чудех чудех, C - T не знам си какво.

Днеска си закупих ей тоя пакет : http://www.pu6com.co...тартов комплект

Скъпа не скъпа допада ми защото визуално е такава каквато искам да бъде

А и има хубаво компактно калъфче, за хора, който пътуват е идеално.

Към този комплект си взех допълнително :

Зарядно за 220 Волта.
eGo-T пълнител черен + силиконов протектор против протичане тип: тип А (1мл)

и два броя Никотинова течност да пробвам

Никотинова течност за електронни цигари - Бадем
- Разфасовка: 10мл
- Съдържание на никотин: средно 11мг
- Основа PG / VG: Traditional (50%VG/40%PG)

Никотинова течност за електронни цигари - Dunhil
- Разфасовка: 10мл
- Съдържание на никотин: средно 11мг

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

За тоя с Бадемите съм сигурен че ще ми хареса но за Dunhil... много общо е написано то има 10 вида Dunhil и са с различен аромат дано да имитира цигарите , който по принцип си пуша.

Крайна цена всичко ми излезна : 115.44 лв


Сега някой казаха вземи 2 батерии вземи Joy C комплекта и прочие. и Батерията да е PASSTHRU.

Мислих мислих аз пуша по 15 цигари на ден в някой редки случай до 18 цигари дневно.

Мисля че батерия 900Mah ще ми е напълно достатъчна цял ден да си пафкам, и вечерта като си легна да си я сложа да се зарежда за другия ден.

за това мисля че комплекта, който си взех е за мен. Освен това единственото нещо което може да ми потрябва мисля е резервен изпарител в случай че тоя се повреди но нали винаги мога да си го поръчам отделно.

#49 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 15.06.12 г. в 00:30

Малко след дъжд - качулка, но е трябвало да послушаш колегите и да си вземеш Его-Ц. 1:1 с това, което си взел, като разликата е, че когато дойде време да сменяш изпарителя, ще купиш само нова глава, която струва 8лв, а не цял изпарител за 19лв. Ти това можеш и в последствие да го коригираш, като вместо да си купиш Его-Т изпарителя, да си купиш Его-Ц такъв. Даже лично аз ти препоръчвам, когато му дойде времето, Его-Т-то да го смениш с картомайзер - ще получиш много по-добър вкус и удар, че дори и повече пара от Его-Т/Ц изпарителите.

#50 cuban

cuban

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 224 posts

Posted На 15.06.12 г. в 00:56

Ето въпросните цигари, който са хит в Германия

Имах възможност да пробвам една на живо, доста качествена изработка но не мога да кажа повече.

http://volish.pl/gdzie-kupic/

http://www.esmokingworld.com/en/ от тук може директно да се разгледа какво предлагат.

Имат много интересни модели, като дизайн слим и прочие.

#51 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 15.06.12 г. в 01:13

Кой по-точно модел си пробвал, защото от това, което аз виждам, повечето цигари са с 510 или Его батерии, т.е. няма да се различава много от това, което ти си взел, освен може би в изпарителя и най-много в модела на батерията. Първата разлика е, че твоя изпарител е Его-Т, а там освен Его-Т изпарители има и комплект с картомайзер CE4+ (прозрачните). Втората разлика е само при една от батериите - твоята е нормална Его батерия, докато най-добрия комплект при поляците е с Его Туист батерия, която може да променя напрежението според твоите изисквания за удар и пар, но това е само при един от комплектите. Другите са някакви гъзарии с инкрустации на кристали сваровски.

#52 cuban

cuban

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 224 posts

Posted На 15.06.12 г. в 01:46

Някой може ли да ми каже как да определям, кой течности да си вземам.

Прочетох че Цгарите електроните са по слаби

Пуша както казах Dunhill fine cut Blue Никотин 0.6мг Катрани 7мг Въглероден Оксид 8мг


Така аз си поръчах за сега 2 различни течности но си мисля че съм взел погрешните

Избрах FlavourArt Бадем но го избрах съдържание на никотин средно 11мг защото все пак цигарите ми който съм свикнал да пуша не са от най тежките има цигари с 7 8 9 10 и нагоре никотин.

също си взех и DEKANG с Dunhill аромат пак средно 11мг.

И в момента си мисля че ще са ми леки... незнам

Някой може ли да ми каже как да си изчислявам след като знае какви цигари реално пуша с какъв никотин да си сметна кои вариант на никотина е най добре за мен

аз си взех разфасовки от по 10мл 11мг тва ще рече че в цялата течност има 11мг Никотин? така ли се смята?

Ако е така значи в 1мл колкото е пълнителя има 1.1грама никотин.

това означава че един цял пълнител изпушен ще се равнява на почти 2 цигари дънхил?

Не мога да разбера съвсем се обърках.

#53 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 15.06.12 г. в 01:55

При всички положения няма да са ти слаби - дори напротив, има вероятност да са ти силни. Все пак е добре да почнеш с нещо по-виско като никотин, защото ако вземеш с много ниско, има вероятност да не ти задоволят никотиновия глад.
Според мен, ти си за нещо между 5 и 8мг никотин, че дори и по-ниско, но както ти казах - почни с тези, които си взел и ако са ти прекалено силни си вземи нещо по-слабо и ги разреди с него.

Edited by Туранага, На 15.06.12 г. в 01:56.


#54 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 15.06.12 г. в 02:59

Аз пушех цигари с 0.6мг никотин също. Сега течностите ми са 18мг - 11 идва слабо, а 24 много ме удря.
Не е гаранция, че и при теб ще е така, но да имаш някакъв ориентир...
Твоите течности са с 11мг никотин на милилитър.

#55 zeroed

zeroed

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 163 posts

Posted На 15.06.12 г. в 08:55

Туранага,какви 5мг какви 8мг,не познавам някой,който да изпарява с подобна концентранция,и да има такъв,той отдавна е минал обратно на аналогови цигари,защото електронните не го задоволяват.

Edited by zeroed, На 15.06.12 г. в 09:15.

Не е лесно душата да търси романтика, а дупето приключения ...

#56 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 15.06.12 г. в 09:29

Sisq0, съдържанието на никотин се мери не на 1мл, а на 100мл.

zeroed, при положение, че грубо, 18мг е за хора, които пушат цигари със съдържание на никотин около 5, тогава за такъв, който пуши 0.6, колко ще му препоръчаш, пак ли 18?

Edited by Туранага, На 15.06.12 г. в 09:34.


#57 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 15.06.12 г. в 09:55

Sisq0, съдържанието на никотин се мери не на 1мл, а на 100мл.


Без да звучи заядливо, но ще си позволя да не се съглася.
Обозначените милиграми на е-течностите се отнасят до никотиновото съдържание в 1 (един) милилитър течност.

(иначе ако вземете една и съща течност в различни разфасовки (примерно 10 и 50 мл) ще трябва да бъде различно обозначена като mg)

Edited by puf-paf, На 15.06.12 г. в 09:56.


#58 Tsvetik

Tsvetik

    Ентусиаст vaper

  • Участници
  • PipPipPip
  • 90 posts

Posted На 15.06.12 г. в 10:05

Малко след дъжд - качулка, но е трябвало да послушаш колегите и да си вземеш Его-Ц. 1:1 с това, което си взел, като разликата е, че когато дойде време да сменяш изпарителя, ще купиш само нова глава, която струва 8лв, а не цял изпарител за 19лв. Ти това можеш и в последствие да го коригираш, като вместо да си купиш Его-Т изпарителя, да си купиш Его-Ц такъв. Даже лично аз ти препоръчвам, когато му дойде времето, Его-Т-то да го смениш с картомайзер - ще получиш много по-добър вкус и удар, че дори и повече пара от Его-Т/Ц изпарителите.


Ами той човека беше зарит от девойката с нейното "Т" и затова "Т" си е купил. Друг е въпроса, че "С" е по-ново и усъвършенствано + по-евтино като консумативи ама под такъв peer pressure, и аз да бях, и аз щях да си го взема. Затова четене му е майката и кое е по-ново + повече мнения от различни хора. То и чистенето на "Т" атомайзерите изглежда адски трудно.

Нищо, няма болка, сега може да си ползва картомайзери - и аз минах на V2 и ми харесва. Не намирам кой знае какво разлика във вкус/пара/удар от стандартния атомайзер, въпреки, че има малка такава в полза на V2, но пък удобството откъм пълнене е несравнимо :sSig_goodjob2: след време ще пробвам и други картове :)
eGo-C Twist + Bg-Gen III A :)

#59 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 15.06.12 г. в 10:12

Sisq0, съдържанието на никотин се мери не на 1мл, а на 100мл.

Е аз точно това съм написъл. Не виждам да съм споменал нещо за 100мл.

#60 cuban

cuban

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 224 posts

Posted На 15.06.12 г. в 12:29

Анулирах си поръчката в pu6kom днеска, причината е че още се обработва поръчката а и както ме посъветва един човек в форумът цената на продукта се оказа доста скъпа в сравнение какво предлага комплекта за 90 лв вземам 1 испарител Ego T една батерия зарядно и прочие всичко по едно дори отделно трябва да си закупя силиконовите накрайници.

В други магазини дори доставката е безплатна с еконт цялата работа ако ползвам еконт щеше да ми излезне около 120лв за един брой Ego T

пример в този сайт ето тоя комплект : http://gigadrinks.co...mah-cherna.html

- Пълнител-T със силиконово капаче - 7 бр. - задължително се слагат на изпарителя веднъж преди пълнене!
- Изпарител-T - 2 бр.
- Батерии 650 mAh - 2 бр. - активират/деактивират се с петкратно натискане на бутона.
- Адаптор 220V/USB - 1 бр.
- Зарядно устройство USB - 1 бр.
- предпазни пръстени - 2 бр.
- елегантно калъфче - 1 бр.
- Никотинова течност L&A Vape "Tobacco DNH" 10мл/18мг
! Доставката на този артикул е безплатна !


Получавам 2 изпаритела 2 батерии вярно по малки 650 Mah но са две пълен набор от зарядни предпазните му пръстени кутийка, силиконови капачки и никотинова течност подарък.

Доставка безплатно за 96лв всичко, мисля че е предимство да имам 2 изпаритела и 2 батерии и за по ниска цена!!!

Какво мислите някой пазарувал ли е от този сайт?