Jump to content


Photo
- - - - -

eGo-C: проблеми, идеи и подобрения


  • Please log in to reply
166 replies to this topic

#41 Боби 61

Боби 61

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 30.05.12 г. в 17:54

Силиконовото капаче след като се пробие трябва отворът му да се очисти от остатъците от менбраната и тогава не препича и си работи добре.
Иначе не виждам разлика между силиконовите и твърдите капачета освен, че със силиконовото не може да се напълни пълнителя до горе.

#42 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 30.05.12 г. в 20:37

Колеги на добрият Вижън до скалата има цифрово означение–по това ще го познаете ! Аз карам безпроблемно с ЕГО Ц, направо ви се чудя ! В четенето е спасението– всичко споделено за ЕГО Т важи в пълна степен и за ЕГО Ц ! Поздрави и без аварийно изпаряване !

Edited by pepisuni, На 30.05.12 г. в 20:57.


chelsea f.c.


#43 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 31.05.12 г. в 08:19

pepisuni, колко време изкарваш с този карт? От чисто любопитство питам. Чакам да стане 10:00 да ходя към магазина, та ми е интересно за сравнение. Една колежка вече месец и половина е с V1 и така като гледам качествата му не са спаднали. А пуши двойно повече от мен.

п.п.
Още преди да си купя цигарата изчетох и изгледах де що имаше за модела на български/руски/немски/английски. Не е в четенето проблемът според мен, по-скоро е от липса на практика. Колкото да четем статии и да гледаме клипове, от личния опит по-добър самоучител няма. :)

п.п.
Ето я новата играчка. Засега се държи много добре - пара, вкус, удър, СУПЕР удобен мундщук, красота... :)

Attached Files


Edited by Sisq0, На 31.05.12 г. в 10:32.


#44 Vlad

Vlad

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 115 posts

Posted На 31.05.12 г. в 10:48

pepisuni, колко време изкарваш с този карт? От чисто любопитство питам. Чакам да стане 10:00 да ходя към магазина, та ми е интересно за сравнение. Една колежка вече месец и половина е с V1 и така като гледам качествата му не са спаднали. А пуши двойно повече от мен.
п.п.
Още преди да си купя цигарата изчетох и изгледах де що имаше за модела на български/руски/немски/английски. Не е в четенето проблемът според мен, по-скоро е от липса на практика. Колкото да четем статии и да гледаме клипове, от личния опит по-добър самоучител няма. :)
п.п.
Ето я новата играчка. Засега се държи много добре - пара, вкус, удър, СУПЕР удобен мундщук, красота... :)

Оригиналния си си взел :) Честито! :)
Моите държат над седмица преди да се задръстят, но имай в предвид че изпарявам по 4-5мл/ден

#45 Tsvetik

Tsvetik

    Ентусиаст vaper

  • Участници
  • PipPipPip
  • 90 posts

Posted На 31.05.12 г. в 16:48

Силиконовото капаче след като се пробие трябва отворът му да се очисти от остатъците от менбраната и тогава не препича и си работи добре.
Иначе не виждам разлика между силиконовите и твърдите капачета освен, че със силиконовото не може да се напълни пълнителя до горе.


Мда, имаше едно филмче за пробиване с игла на силиконовите капачки, но поради липса на точно такава игла, моите ги пробивам с атомайзера, надявайки се, че няма да има пробем, ама не би :thumbdown:.

А за четенето, аз толкова изчетох, че свят ми се зави и наистина си е до липса на "око да види, ръка да пипне", друго си е да видиш/усетиш за какво иде реч. Например атомайзера дето го драй-бърнвах, направо съм си виновна за пренасянето му към кошчето...именно от липса на опит. Явно със Sisq0 са ни много сходни и времето на покупка и проблемите. Ще взема и аз да си купя един карт скоро :)

Относно eGo-C-то аз не казвам, че съм недоволна, напротив :) това ми е спасението :) обожавам го, но просто си споделям дребните проблемчета, за да ги изчистя до минимум.
eGo-C Twist + Bg-Gen III A :)

#46 itsofar

itsofar

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 132 posts

Posted На 31.05.12 г. в 19:32

Вярно е- от личния опит по-добър учител няма. Сравнително от скоро съм с eGo- C и от както го взех, всеки ден му правя профилактика с драйбърн. Загрявам реотана докато фитила стане съвсем бял. Съответно всеки ден атомайзерната глава става като нова. Изпарявам на ден между 3 и 4 милилитра. Теч имах само веднъж, но смятам че решението за теча е настройка на фитила - трябва да се регулира точно и проблема с протичането изчезва. Вкусът парата и удара ме задоволяват напълно, за това не смятам да минавам на картове. Освен това eGo-C се рециклира сравнително лесно (съдейки по клиповете в ю-туб). Някой да знае къде във Варна може да се купи фитил и кантал подходящи за целта. Тук видях че се организират "колхозни поръчки", но така и не се включих към групата. Ще съм благодарен ако някой колега ме насочи към правилното място.

#47 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 31.05.12 г. в 20:08

Прав си Sisgo,малко прибързах с изказването ! Този карт ще изкара достатъчно–спрямо цената си ! Аз на 10–тия ден ги измих и прибрах–за черни дни ! Драй–бърн не правете,сведете подръжката до миене на фитила с топла вода–така ще стигнете до цял месец употреба на Атомайзера!Моля,да ме Извините ! Тъмна течност=по–малко живот ! Повече бърникане,по–малко живот(от моята практика,така излиза)според мен !

Кангер–една седмица

Вижън ЕГО–10 дни,прибрах ги за ...!

ЕГО Ц ползвам втората глава(Драй Бърн,уби първата),предполагам месец,трябва да се види първият ми пост !

Боге ХХЛ ЛР 10 дни–писна ми

Всичко друго–карам поне седмица и кофата !

Този карт ще задоволи всички–само да вкарат 2.1–2.4ohm

Edited by pepisuni, На 31.05.12 г. в 21:30.


chelsea f.c.


#48 Tsvetik

Tsvetik

    Ентусиаст vaper

  • Участници
  • PipPipPip
  • 90 posts

Posted На 31.05.12 г. в 21:28

Ха сега ме вкарахте в дилемата - to be or not to be - dry burn или не-dry burn :tongue4:

1. ако dry burn всеки ден - то разглобяваш ли самия атомайзер или само махаш танка и гледаш фитила да стане бял през "боцко-шипчето"?

2. ако мия фитила с топла вода, то кога най-скоро мога да го ползвам? Например мия вечер и сутрин вече е готов за ползване или да редувам 2 докато съхнат през ден? А... разглобявам ли нещо или целия атомайзер на баня както си е така?

Парадокс - любимата ми за сега течност е кафява тиня, не можеш да видиш през нея :rolleyes:

Още нещо, не знам дали това има връзка, но от една седмица ми се повдига леко, едно такова цялостно "лошо на стомаха" (а от 2 седмици и нещо вайпвам). Замислих се, тъй като брат ми работи често с пропилен гликол и го нагрява до високи температури, та той днес ми обясняваше, че това не можело да бъде пара (като гледа консистенцията на парата/дима), а си е дим и не било ясно какви вреди може да ми причини... :unknw: но аз до колкото изчетох, проверих и всички останали чудеса, гордо заявих, че няма такова нещо, пара си е и 2-3мл на ден си е направо нищо... Някой от вас да е имал такива "симптоми"? Знам за главоболието от препушване, но гаденето ми убягва някяк си...
eGo-C Twist + Bg-Gen III A :)

#49 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 31.05.12 г. в 21:40

Предполагам,че брат ви е прав Мадам ! Поздрави ! Там където пазарувате,има въпросните Картомайзери,така че не е лошо да ги пробвате! Тогава няма да имате проблеми–предполагам !

Edited by pepisuni, На 4.06.12 г. в 20:22.


chelsea f.c.


#50 Tsvetik

Tsvetik

    Ентусиаст vaper

  • Участници
  • PipPipPip
  • 90 posts

Posted На 31.05.12 г. в 21:58

По–малко грижи=ПОВЕЧЕ ЖИВОТ за Атито ! За другото нищо не мога да споделя ! Предполагам,че брат ви е прав Мадам ! Поздрави !


Мерсиииии :D няма да го пипам и ще засичам живот :) а това за пропилен гликола не ми се ще да го вярвам :crazy: тъкмо си намерих щастлив заместител
eGo-C Twist + Bg-Gen III A :)

#51 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 31.05.12 г. в 22:03

Пропилен Гликола,не е доказано вреден за човешкия организъм–изключение прави Алергията!


chelsea f.c.


#52 itsofar

itsofar

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 132 posts

Posted На 31.05.12 г. в 22:26

Ха сега ме вкарахте в дилемата - to be or not to be - dry burn или не-dry burn :tongue4:

1. ако dry burn всеки ден - то разглобяваш ли самия атомайзер или само махаш танка и гледаш фитила да стане бял през "боцко-шипчето"?

2. ако мия фитила с топла вода, то кога най-скоро мога да го ползвам? Например мия вечер и сутрин вече е готов за ползване или да редувам 2 докато съхнат през ден? А... разглобявам ли нещо или целия атомайзер на баня както си е така?

Парадокс - любимата ми за сега течност е кафява тиня, не можеш да видиш през нея :rolleyes:

Още нещо, не знам дали това има връзка, но от една седмица ми се повдига леко, едно такова цялостно "лошо на стомаха" (а от 2 седмици и нещо вайпвам). Замислих се, тъй като брат ми работи често с пропилен гликол и го нагрява до високи температури, та той днес ми обясняваше, че това не можело да бъде пара (като гледа консистенцията на парата/дима), а си е дим и не било ясно какви вреди може да ми причини... :unknw: но аз до колкото изчетох, проверих и всички останали чудеса, гордо заявих, че няма такова нещо, пара си е и 2-3мл на ден си е направо нищо... Някой от вас да е имал такива "симптоми"? Знам за главоболието от препушване, но гаденето ми убягва някяк си...


Да, разглобявам атомайзера преди драйбърн. И не прекалявам с нагряването до червено - на къси пасове докато пресъхне фитила на намотката - след това нагара просто изчезва. Ще си позволя да не се съглася с максимата на колегата - грижите не скъсяват живота, но трябва се внимава все пак. Пуша предимно тъмни течности. Атомайзерите на eGo-T ми издържаха повече от три месеца и още работят въпреки всекидневните ми грижи. Преминах на -С то, само защото може да се рециклира лесно и ако се наложи се сменя само главата на атомайзера (евтина подръжка). До сега съм уморил само един атомайзер на его-т и то беше от липса на опит - прекалих с драйбърна..
Все пак ти си прецени как и дали да полагаш фрижи за е-цигарата си. В никакъв случай не казвам че колегата греши - виждам че има доста повече опит от мен в тази област. В крайна сметка всеки сам намира верния път за себе си :)
И още нещо - не бързай да изхвърляш изгорелите атомайзери на еГо-Ц. Могат да бъдат съживени много лесно и почти без пари.

#53 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 31.05.12 г. в 23:05

Прав си Sisgo,малко прибързах с изказването ! Този карт ще изкара достатъчно–спрямо цената си ! Аз на 10–тия ден ги измих и прибрах–за черни дни ! Драй–бърн не правете,сведете подръжката до миене на фитила с топла вода–така ще стигнете до цял месец употреба на Атомайзера!Моля,да ме Извините ! Тъмна течност=по–малко живот ! Повече бърникане,по–малко живот(от моята практика,така излиза)според мен !

Кангер–една седмица

Вижън ЕГО–10 дни,прибрах ги за ...!

ЕГО Ц ползвам втората глава(Драй Бърн,уби първата),предполагам месец,трябва да се види първият ми пост !

Боге ХХЛ ЛР 10 дни–писна ми

Всичко друго–карам поне седмица и кофата !

Този карт ще задоволи всички–само да вкарат 2.1–2.4ohm



Без драй-бърн не става

След като изпариш 15-20мл течност шлаката която се образува на намотката освен с драй бърн с друго няма махане.
Първо с гореща вода , след това се подсушава леко фитила с салфетка и почваш драй-бърн докато не се избели намотката. Ако не си с някой мод вероятността да изгориш намотката е нищожна.
Аз като бърна първо докато е още влажен фитила пускам на 5,0 волта и после на 3,7
За 1г са ми минали доста картове през ръцете и до сега имам един атомайзер и един карт изгорели но те си бяха на доста бърнения

#54 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 31.05.12 г. в 23:27

Ха сега ме вкарахте в дилемата - to be or not to be - dry burn или не-dry burn :tongue4:

1. ако dry burn всеки ден - то разглобяваш ли самия атомайзер или само махаш танка и гледаш фитила да стане бял през "боцко-шипчето"?

2. ако мия фитила с топла вода, то кога най-скоро мога да го ползвам? Например мия вечер и сутрин вече е готов за ползване или да редувам 2 докато съхнат през ден? А... разглобявам ли нещо или целия атомайзер на баня както си е така?

Парадокс - любимата ми за сега течност е кафява тиня, не можеш да видиш през нея :rolleyes:

Още нещо, не знам дали това има връзка, но от една седмица ми се повдига леко, едно такова цялостно "лошо на стомаха" (а от 2 седмици и нещо вайпвам). Замислих се, тъй като брат ми работи често с пропилен гликол и го нагрява до високи температури, та той днес ми обясняваше, че това не можело да бъде пара (като гледа консистенцията на парата/дима), а си е дим и не било ясно какви вреди може да ми причини... :unknw: но аз до колкото изчетох, проверих и всички останали чудеса, гордо заявих, че няма такова нещо, пара си е и 2-3мл на ден си е направо нищо... Някой от вас да е имал такива "симптоми"? Знам за главоболието от препушване, но гаденето ми убягва някяк си...


Първо - Привет на вайпърите, щото пиша за първи път :)!
По точките:
1. Аз изпарителя го разглобявам. Така е по-чисто и отстранява се излишната течност преди печенето.
2. Мил съм целия изпарител и съм го ползвал след 20-30 мин. Продухване на чашката с намотката, сглобяване и изпаряване. Водата във фитила - фитила на салфетка, пък водата си се изпарява за много кратко време.
- Сокчето не е само пропилен гликол, но и да беше има разлика дали ще нагрееш 5, 10, 100 или 1000 милилитра в "тенджера", или ще капнеш нищожно количество върху реотан на 200+ градуса.
- За гаденето: Субективно е. Никога не ми е ставало лошо от тютюн (аналогови - 2,5 до 3 кутии на ден или вайпване ~150 мл/месец+10-на цигари на ден), т.е. това може да се отдаде на климатичните условия :).
- За его С: Пека изпарителя веднъж седмично, мия танка със спирт през 2-3 дни и всичко е ОК. Проблем са батериите - една на ден не стига. Протичане има, но то е от конденз или от стар танк. Първото не се брои - забърсването на танка при всяко пълнене е задължително.
- Не знам колко по-малко вредно е да се "изпарява", но сутрин е по-лежерно :)

Edited by Jenevus, На 31.05.12 г. в 23:29.

Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#55 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 2.06.12 г. в 13:14

Явно наистина има причина тези картове Vision Ego да ги хвалят толкова. Вече няколко дни употреба и съм изключително доволен.

#56 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 5.06.12 г. в 18:19

При Драй–Бърн,оригиналният фитил става направо на въглен–затова и не го препоръчвам,докато не се смени ! Процедурата е следната: Разглобява се главата,вади се керамичната чашка–посока надолу,издърпа се намотката от страната срещу червената жичка,почиства се жичката,поставя се фитил на ф–ма Хортех ЕООД или от Були и всичко по обратен ред на мястото си ! Сглобяване на Атито,предварително напояване на фитилчето,след което Happy Vaping! Не е много лесно,но при желание се получава ! Поздрави ! :drinks:

:smiley_emoticons_joint:

Нещо подобно,но не точно така !


Edited by pepisuni, На 5.06.12 г. в 19:25.


chelsea f.c.


#57 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 5.06.12 г. в 19:59

При Драй–Бърн,оригиналният фитил става направо на въглен–затова и не го препоръчвам,докато не се смени ! Процедурата е следната: Разглобява се главата,вади се керамичната чашка–посока надолу,издърпа се намотката от страната срещу червената жичка,почиства се жичката,поставя се фитил на ф–ма Хортех ЕООД или от Були и всичко по обратен ред на мястото си ! Сглобяване на Атито,предварително напояване на фитилчето,след което Happy Vaping! Не е много лесно,но при желание се получава ! Поздрави ! :drinks:

:smiley_emoticons_joint:

Нещо подобно,но не точно така !



Ще ме извиняваш ама оригиналния фитил при доста картове си е същия като този от Були а именно -Китайски и по скоро ти не правиш драй-бърна както трябва.
На въглен е станал карта след доста прекарана течност и точно за това му е нужен драй-бърн.
Само с промивка вярвай ми абсолютно нищо не правиш.
Фитила след тази процедура става снежно бял, нагара пада и карта става като нов

#58 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 5.06.12 г. в 20:17

За кой карт става въпрос ?

20 мл. много ли е ?

Фитила от Хортех лош ли е ?

Бърнене 5–6 пуска за около 2 сек.–много ли са?

И все пак нямам твоят опит,но ме радва резултата–за сефте !

Мерси за съвета !

:drinks:


chelsea f.c.


#59 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 5.06.12 г. в 20:25

За кой карт става въпрос ?

20 мл. много ли е ?

Фитила от Хортех лош ли е ?

Бърнене 5–6 пуска за около 2 сек.–много ли са?

И все пак нямам твоят опит,но ме радва резултата–за сефте !

Мерси за съвета !

:drinks:



Става въпрос за всички картове които са с фитил а не с вата.
20мл е по принцип доста течност за 1 карт особенно ако е по-тъмна течността .
На фирма хортех е много добър фитила...
Бърнене не за 2 секунди а до откат на батерията докато светне намотката и спре да цвърчи.
После като спре да цвърчи бърнене пак до откат на батерията докато се избели фитила.
Някой път като минеш през Пловдив ще ти покажа :thumbup1:

#60 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 5.06.12 г. в 20:32

Пак благодаря,но когато извадих намотката на eGo C Atty,фитилчето направо ми се разпадна в пръстите ! За това и го замених–моменто с фитил от Giantomizer ! :drinks:


chelsea f.c.