Jump to content


Photo
- - - - -

Съвет за CE2


  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#1 J_O_I_N_T

J_O_I_N_T

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 16.03.12 г. в 15:39

Днес си купих тези картомайзери http://www.pv-bg.com...0-ego-ce-2.html С голямо нетърпение ги разпечатах, извадих един и започнах да го пълня. Гледах в един клип че при първото пълнене е хубаво да се разклати малко, за да се напои добре фитила. Започнах да дърпам - вкус на изгоряло. Реших че не съм го напълнил добре и сложих още течност. След няколко проби усетих истинския вкус и удар и ми хареса много. обаче след няколко дърпания пак започна да мирише на изгоряло. Започнах пак да пълня че чак го препълних и се разтече. Дръпнах си пак - невероятно. Но изгорелия вкус пак се появи след няколко дърпания. Установих че като капна няколко капки на нагревателя, правя 5 готини дърпания, но след това пак започва да мирише на изгоряло. Искам да питам тези картомайзери да не би да са само за дрипване? Новобранец съм, не разбирам много, но търся нещо, което като напълня с течност да изкарва поне 2 часа пушене, а не да се налага да капя на всеки 5 дръпки. Ще се радвам ако някой ми даде съвет, защото може аз нещо да не правя както трябва.

#2 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 16.03.12 г. в 15:53

Днес си купих тези картомайзери http://www.pv-bg.com...0-ego-ce-2.html С голямо нетърпение ги разпечатах, извадих един и започнах да го пълня. Гледах в един клип че при първото пълнене е хубаво да се разклати малко, за да се напои добре фитила. Започнах да дърпам - вкус на изгоряло. Реших че не съм го напълнил добре и сложих още течност. След няколко проби усетих истинския вкус и удар и ми хареса много. обаче след няколко дърпания пак започна да мирише на изгоряло. Започнах пак да пълня че чак го препълних и се разтече. Дръпнах си пак - невероятно. Но изгорелия вкус пак се появи след няколко дърпания. Установих че като капна няколко капки на нагревателя, правя 5 готини дърпания, но след това пак започва да мирише на изгоряло. Искам да питам тези картомайзери да не би да са само за дрипване? Новобранец съм, не разбирам много, но търся нещо, което като напълня с течност да изкарва поне 2 часа пушене, а не да се налага да капя на всеки 5 дръпки. Ще се радвам ако някой ми даде съвет, защото може аз нещо да не правя както трябва.


Има една силиконова шапка която лежи върху чашката. Опитай да я извадиш и от страни има две прорезчета, които са направени да не се притиска фитила. С една ножичка ги направи малко по-големи и сложи чашката обратно та прорезите да съвпаднат с фитила и си готов.

#3 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 16.03.12 г. в 16:22

Това е карт с горен нагревател и по принцип изисква хоризонтално пафкане.

Ако въпреки това се получава описаният от Вас проблем - мисля, че се касае за лошо омокряне на фитила, причинено от по-силното му притискане от силиконовото калпаче.
Това се вижда добре при прозрачните версии.

Обобщено: СЕ2 са картове, които изискват минимална намеса, която РЯЗКО подобрява поведението им.

(утре или вдруги ден ще станат 5 (пет) седмици издевателстване върху един карт, който е моднат по "мързеливия начин" - сменени са цилицндърът (с тяло на 2-кубикова спринцовка) и силиконовото калпаче на чашката. Средно изпарявам по около 6 мл дневно, т.е. "пробегът" му е около 200 мл.)

#4 J_O_I_N_T

J_O_I_N_T

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 16.03.12 г. в 21:29

Благодаря за отговорите, оправи се проблема, след като направих това, което ме посъветва pioneer 306c. Сега си пафкам и ми е кеф, само дето от време на време ми потича течност в устата.

#5 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 16.03.12 г. в 22:05

Благодаря за отговорите, оправи се проблема, след като направих това, което ме посъветва pioneer 306c. Сега си пафкам и ми е кеф, само дето от време на време ми потича течност в устата.


А малкото опръстенче дето седи отгоре върху шапчицата сложи ли го?

Освен това има и нещо друго. Це2-те в комплекта вървят с един гумен мундщук, който не само, че не върши работа ами предизвиква поглъщане на образувалия се конденз.
Силно препоръчвам да си ползваш гумената тапичка която си е с це2-та.

#6 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 16.03.12 г. в 22:37

от време на време ми потича течност в устата.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Проблемът с т.н. конденз остава загадка за мен. Той съществува само в оригиналния СЕ2
/ а и при повечето видове изпаряващи устройства/. Моднат на спринцовка и без силиконово калпаче няма и помен от него. Аз лично, прилагайки нАучни методи, не успях да достигна до истината за съществуването му.
Моето обяснение е, че пропуска течност по сглобката отдолу и се стича във фланчето. От там се засмуква в камерата горе

Edited by gogo63, На 16.03.12 г. в 22:39.


#7 J_O_I_N_T

J_O_I_N_T

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 16.03.12 г. в 22:43

Пръстенчето веднъж забравих да го сложа и се нагълтах яко, иначе с него тече по рядко. Мундщука ми е много удобен, но щом казваш ще пробвам без него. Аз си мислих, че като има по-голямо разстояние от резервоара до устата, това ще се случва по-рядко, но явно съм грешил :)

#8 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 16.03.12 г. в 23:13

Механика на флуидите :)
Китайците имат попадения в това отношение, макар че ние често ги "побългаряваме"
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#9 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 16.03.12 г. в 23:43

от време на време ми потича течност в устата.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Проблемът с т.н. конденз остава загадка за мен. Той съществува само в оригиналния СЕ2
/ а и при повечето видове изпаряващи устройства/. Моднат на спринцовка и без силиконово калпаче няма и помен от него. Аз лично, прилагайки нАучни методи, не успях да достигна до истината за съществуването му.
Моето обяснение е, че пропуска течност по сглобката отдолу и се стича във фланчето. От там се засмуква в камерата горе



Проблема иде от там, че като засмукваш се получава свръх налягане в камерата,което с парата образува конденз и за това е сложена шапка с по малък отвор за да се получи завихрянето в самата камера , а над нея налягането е вече по-ниско и по този начин конденза се връща обратно. Главна роля играе за това да не отива конденза в устата тази тапичка с която се продават це2-те. Ха сложиш допълнителния мундщук ха през интервал от време се налапваш с конденз.
Модването с втулката - получава се същото понеже преминаваш от по-малък към по-голям диаметър и конденза се стича обратно.

#10 Боби 61

Боби 61

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 17.03.12 г. в 12:12

Скъсих два мундщука от 901 и 510 (режат се лесно с остър нож) и ги пробвах на картовете.

<br style="font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 13px; line-height: 19px; text-align: left; ">

Резултатите са много добри - парата изстина и се появи вкус.

<br style="font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 13px; line-height: 19px; text-align: left; ">

Като визия 901 стои малко по-добре, но конструктивно 510 е по-добър (въпреки, че ако беше черен визуално разликата щеше да се стопи) - през него е почти невъзможно да премине конденз към устата.

<br style="font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 13px; line-height: 19px; text-align: left; "><br style="font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 13px; line-height: 19px; text-align: left; ">Posted Image

Posted Image

Ще се самоцитирам...
Сега ползвам мундщуг от 901 на kanger и ефекта е поразителен Posted Image

#11 J_O_I_N_T

J_O_I_N_T

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 17.03.12 г. в 14:19

Без мундщука наистина не ми тече в устата, но с него се усеща по-добре вкуса (или си въобразявам) и не ми пари на устата когато загрее при по интензивно дърпане. Пробвах да го скъся с макетния нож, но пак тече. Мисля да се мъча да сменя външния цилиндър с по-дълъг, като взема този от един нефункциониращ Кангер. Не съм сигурен дали ще успея да го направя, но така се става професионалист - с проби и грешки :)

#12 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 17.03.12 г. в 16:36


от време на време ми потича течност в устата.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Проблемът с т.н. конденз остава загадка за мен. Той съществува само в оригиналния СЕ2
/ а и при повечето видове изпаряващи устройства/. Моднат на спринцовка и без силиконово калпаче няма и помен от него. Аз лично, прилагайки нАучни методи, не успях да достигна до истината за съществуването му.
Моето обяснение е, че пропуска течност по сглобката отдолу и се стича във фланчето. От там се засмуква в камерата горе



Проблема иде от там, че като засмукваш се получава свръх налягане в камерата,което с парата образува конденз и за това е сложена шапка с по малък отвор за да се получи завихрянето в самата камера , а над нея налягането е вече по-ниско и по този начин конденза се връща обратно. Главна роля играе за това да не отива конденза в устата тази тапичка с която се продават це2-те. Ха сложиш допълнителния мундщук ха през интервал от време се налапваш с конденз.
Модването с втулката - получава се същото понеже преминаваш от по-малък към по-голям диаметър и конденза се стича обратно.

свръхналягане не може да получиш щото се получава разреждане...но това е заяждане по терминологията. Най-добре се държи без никаква тапичка, капачка и мундщуци...демек теорията за завихряния и прочие малки и големи диаметри не е съществена

#13 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 17.03.12 г. в 17:07



от време на време ми потича течност в устата.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Проблемът с т.н. конденз остава загадка за мен. Той съществува само в оригиналния СЕ2
/ а и при повечето видове изпаряващи устройства/. Моднат на спринцовка и без силиконово калпаче няма и помен от него. Аз лично, прилагайки нАучни методи, не успях да достигна до истината за съществуването му.
Моето обяснение е, че пропуска течност по сглобката отдолу и се стича във фланчето. От там се засмуква в камерата горе



Проблема иде от там, че като засмукваш се получава свръх налягане в камерата,което с парата образува конденз и за това е сложена шапка с по малък отвор за да се получи завихрянето в самата камера , а над нея налягането е вече по-ниско и по този начин конденза се връща обратно. Главна роля играе за това да не отива конденза в устата тази тапичка с която се продават це2-те. Ха сложиш допълнителния мундщук ха през интервал от време се налапваш с конденз.
Модването с втулката - получава се същото понеже преминаваш от по-малък към по-голям диаметър и конденза се стича обратно.

свръхналягане не може да получиш щото се получава разреждане...но това е заяждане по терминологията. Най-добре се държи без никаква тапичка, капачка и мундщуци...демек теорията за завихряния и прочие малки и големи диаметри не е съществена

Е Гошо, нали като засмукваш правиш контраналягане, с устните ти се образува камера.
Всеки модър, който се е опитвал да си прави атомайзер/карт знае за "странните" ефекти, появяващи се при различни широчини и височини на камерата :) Предполагам ти експериментално си намерил златното сечение ;)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#14 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 17.03.12 г. в 23:46

Без мундщука наистина не ми тече в устата, но с него се усеща по-добре вкуса (или си въобразявам) и не ми пари на устата когато загрее при по интензивно дърпане. Пробвах да го скъся с макетния нож, но пак тече. Мисля да се мъча да сменя външния цилиндър с по-дълъг, като взема този от един нефункциониращ Кангер. Не съм сигурен дали ще успея да го направя, но така се става професионалист - с проби и грешки :)



Тамън като го смениш с по дълъг ще ти се излива по голямо количество конденз.
Карай си с оригиналната тапа и си свиркай. Бързо ще свикнеш на топлината дори няма да ти прави впечатление.

#15 J_O_I_N_T

J_O_I_N_T

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 18.03.12 г. в 00:31

Добре, ще се опитам да свикна. Мерси за съветите! А на всеки карт ли трябва да подрязвам силиконовата шапка или това е дефект, които го има само на някои картове?

#16 OnlyOne76

OnlyOne76

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 9 posts

Posted На 18.03.12 г. в 11:54

Здравейте!Искам да попитам,някой знае ли какво е съпротивлението на нагревателя на CE2?

#17 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 18.03.12 г. в 12:05

Има различни версии. Току-що погледнах една кутийка (на Роял) - 2,4-2,6 ома

#18 OnlyOne76

OnlyOne76

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 9 posts

Posted На 18.03.12 г. в 12:16

Благодаря за бързият отговор! ;)

#19 J_O_I_N_T

J_O_I_N_T

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 18.03.12 г. в 20:02

На моите пише 2,6 - 2,8

#20 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 18.03.12 г. в 20:28

Кой каквито си е поръчал, такива ще има :)
Ето и едно видео за лесна и бърза модификация на СЕ2-ка.

Според Pioneer 306c е супер, сега аз тествам, ще видим.
Внимавайте да не скъсате силиконовото капаче, докато го изваждате без разглобяване !
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA