Jump to content


Photo
- - - - -

Евтина електронна цигара?


  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#21 amji

amji

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 27.02.10 г. в 19:15

Благодаря за съвета.
От моя страна искам да посъветвам тези които искат да пробват електронните цигари да купуват оригинална такава за еднократна употреба ,като цена не са по скъпи от фалшивите комплекти и понататък могат да ги допълват за комплект.

#22 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 27.02.10 г. в 19:42

Аз пък по-скоро клоня към съвета да купят съвсем нормален комплект и читава течност. Факторите, които отказват новите "е-пушачи" са краткия живот на батерията (ако са с една), разни протичания и гаден вкус. Останалото приемат за неудобства, но го приемат.

Помагйте за батериите че,в форумите мненията не са еднакви

Съветът ми е - ръчни. Свикването с активацията е много лесно, а премахваш почти всякаква опасност от повреди вследствие на протичане през дупката на атомайзера (което не само е много вредно, но и се случва често) или конденз около отвора на батерията. Въобще - единствен минус ще е по-внимателното носене заради бутона за активация, но като цяло - много по-постоянни резултати при пушене и премахване на фактора "как дърпам", който при DSE901 си е страшна гадост - с автоматичните е по-добре да запушваш отвора на атомайзера при дърпане...

Edited by geniusloci, На 27.02.10 г. в 19:45.


#23 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 28.02.10 г. в 07:18

Аз пък ползвам изключително автоматични батерии. При ръчните има една операция повече, изискват преходник за зареждане в устройството за стена, при е-цигарите с плосък накрайник не винаги копчето застава в удобна позиция, не всички влизат в кутия за зареждане, случвало ми се е да ми пада копченцето (на 801 ръчна батерия, намерих го в джоба си). До сега не ми се е случвало да убия автоматична батерия с наводняване, нито съм си изпускал е-цигарата на пода, че да проверя дали това ще убие батерията.
този потребител вече не участва на този форум

#24 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 28.02.10 г. в 12:47

И аз предпочитам автоматичните, просто защото така съм свикнал от самото начало, но нямам против и ръчното активиране. При ръчните може да се повреди механичният прекъсвач (копчето), докато при автоматичните-автоматичният прекъсвач. Прави ми впечатление, че една от автоматичните ми батерии за 801 понякога си активира защитата в момента на дърпането. Случва се 1-2 пъти дневно. Изчаквам я да спре да мига зелено и след това си работи нормално.

#25 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 28.02.10 г. в 21:43

Може би съм изкривен - на мен две автоматични ми умряха от конденз - не искам да ги разглобявам, защото все още мога да ги сменя.

#26 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 28.02.10 г. в 22:04

Може би съм изкривен - на мен две автоматични ми умряха от конденз - не искам да ги разглобявам, защото все още мога да ги сменя.


То си зависи и от модела. Аз до сега не съм имал протичане от изпарителите на 801 ии 901, които ползвам. По-малките модели като правило текат по-лесно.

#27 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 28.02.10 г. в 23:37

Аз ползвам 801 и 901 батерии. Имал съм намокряне около батерията много пъти, но никога не и в центъра, където е отвора. Съответно, никога не съм имал свързани с това проблеми с батерията, а 901 ползвам само с капане на атомайзера, че и по 3 капки наведнъж. Въпрос на късмет, явно. :)
този потребител вече не участва на този форум

#28 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 1.03.10 г. в 08:08

Аз се пазя от протичане, като на всяка смяна/допълване на пълнителя избърсвам самия него, както и вътрешността на изпарителя. Освен това никога не оставям цигарата с батерията надолу. Откакто си взех кутия, съхранявам батерията развита. Отначало си мислех, че е неудобно, но свикнах и се чувствам сигурен, че дори и да има протичане, няма опасност за батерията.

Edited by NiOOH, На 1.03.10 г. в 08:09.


#29 XaMaB

XaMaB

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 10 posts

Posted На 1.03.10 г. в 09:45

С 901 съм и ми се струва, че с ръчната батерия ми е по-удобно. За автоматичните, вече се сблъсках с това което и geniusloci спомена: трябва да затискаш дупката за да получиш "хубава дим". С ръчните трябва да задържа копчето, без да запушвам дупката. Натискането на копчето е доста по-удобно от търсенето на малката дупчица.

#30 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 1.03.10 г. в 16:56

То си зависи и от модела. Аз до сега не съм имал протичане от изпарителите на 801 ии 901, които ползвам. По-малките модели като правило текат по-лесно.

И до съхранение - оставих 905+810 атомайзера изправена и ми заля не само батерията, ами чак бюрото... още чистя на 905 тялото :angry:

#31 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 1.03.10 г. в 17:14


То си зависи и от модела. Аз до сега не съм имал протичане от изпарителите на 801 ии 901, които ползвам. По-малките модели като правило текат по-лесно.

И до съхранение - оставих 905+810 атомайзера изправена и ми заля не само батерията, ами чак бюрото... още чистя на 905 тялото :angry:


Ами аз си го написах днес в 08:08 :)

#32 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 1.03.10 г. в 17:55

The damage was done :lol:

#33 amji

amji

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 1.03.10 г. в 20:10

Много ми помогнахте за избора на батерии , затова реших да взема една автоматична и една ръчна !
Като ги пробвам ще пиша мойто впечатление.

#34 Рошав

Рошав

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 1 posts

Posted На 2.03.10 г. в 22:21

Относно протичането - капвате 2-3-4 капки в зависимост от това колко смятате да дърпате и няма да имате проблеми. Не е нужно да препълвате пълнителите. Моите цигари винаги ги държа с батерията надолу и са в готовност веднага да си получа нужното :rolleyes:

#35 amji

amji

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 7.03.10 г. в 00:08

Днес получих новата си придобивка DSE 901 с ръчна батерия ,цял ден пуша без никакви проблеми,наистина бързо свикнах с техниката на бутона,но ще взема и автоматична защото ще ми е по лесно когато карам колата. нямам за сега споменатите от днес проблеми със задържането на бутона след отпускането му.До сега бях с EcoPure тeчност и сега с новите усещам малко сухота без никакви добавки ,но съм много доволен от избора си което е благодарение на форума и създателите му.
Благодаря на всички участници в тази тема за съветите и на организацсята в PV-bg магазина за любезността и бързата доставка

Edited by amji, На 7.03.10 г. в 00:47.


#36 Pago85

Pago85

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 15 posts

Posted На 8.03.10 г. в 22:05

С 901 съм и ми се струва, че с ръчната батерия ми е по-удобно. За автоматичните, вече се сблъсках с това което и geniusloci спомена: трябва да затискаш дупката за да получиш "хубава дим". С ръчните трябва да задържа копчето, без да запушвам дупката. Натискането на копчето е доста по-удобно от търсенето на малката дупчица.


Аз ползвам 901 с преходник за батерия на 801, обаче... Реших да пробвам и аз със запушване на дупката ... отвратителен резултат - минимално количество пара и препечена пластмаса на вкус ... Докато при нормално дърпане горе долу пак така.
Вече при малко по силно дърпане, удара и парата са стабилни, т.е. с малко повече опити, разбрах как е най-добре, поне в моя случай.

Единствено ми е странно защо при малко по-силно дърпане атомайзера "клокочи", бълбука някак, като в този момент батерията премигва, но въпреки тези ефекти, парата и удара са наред.
Това става дори и при продухан атомайзер и оставен със навита салфетка за цяла нощ и непрепълнен пълнител, дори наполовина.

ПП може би беше по-правилно да пиша в темата за 901, но...

Edited by Pago85, На 8.03.10 г. в 22:06.


#37 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 9.03.10 г. в 01:48

Единствено ми е странно защо при малко по-силно дърпане атомайзера "клокочи", бълбука някак, като в този момент батерията премигва, но въпреки тези ефекти, парата и удара са наред.


"Задавен" (наводнен) атомайзер. Прекалил си с течността. Аз ползвам 901 само с капане. 3 капки са му OK, ако сложа 4, получавам същите ефекти, плюс понякога потичане, от дупката отстрани или от мундщука.

Edited by Valeri, На 9.03.10 г. в 01:50.

този потребител вече не участва на този форум

#38 kocmat

kocmat

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 2 posts

Posted На 14.04.10 г. в 18:11

Хубавите модели излизат по-скъпи от аналозите си (т.е. оригиналите) тези на Shenzhen Sailebao Technology Co., а няма причина.

Само една забележка към админа - "оригинални" са само продуктите на Ruyan.
SaiLebao, Smoore, Joyetech, Kanger и т.н. са ментета.
Тези, дето ги продават DealExtreme са долнопробни ментета :)

И аз съм минал през такава, преди да открия благодатта на DSE моделите.
Моята "Health" живя 2 дена :)

#39 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 14.04.10 г. в 21:38

Само една забележка към админа - "оригинални" са само продуктите на Ruyan.
SaiLebao, Smoore, Joyetech, Kanger и т.н. са ментета.

Може и други да има, но ето няколко , които съм засякла , че имат патент и не са Ruyan.

Shenzhen Joye Technology Co., Ltd.
Shenzhen Boge Technology Co.,Ltd.
Beijing GreenWorld Technologies, Ltd.,

#40 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 14.04.10 г. в 22:06

Правилно - аз и други зная, но това не прави никой от тях по-малко "оригинален", мисля. Не говорим за това кой първи е започнал, а за продукти, които са достатъчно популярни, че да имат ментета. Тази седмица видях копие на 801 - атомайзера прилича на този на мини лулите - с алуминиев фланец с две дупки вътре по средата (малко напомня този на Joye 302. Ей на това му викам "неоригинално".