Jump to content


Photo
- - - - -

Изолация към главата при пренавиване


  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 nicknamed

nicknamed

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 22 posts

Posted На 21.02.13 г. в 20:08

Здравейте колеги :smiley_emoticons_joint:

Скоро си пренавих вивито, обаче фибро-изолаторчето (не знам дали така му се вика, но по-долу издирих някаква снимка на нещото) беше преминало няколко периода на полу-разпад, та го изхвърлих. Пренавих, но започна да къргори/клокочи/сърба и т.н. като ефект теч към фланеца - нещо което с оригиналните глави не ми се случва. Може и да е заради тази изолация, може и нещо калпаво да съм направил :wallbash: . Вторият опит ще покаже :D

Posted Image

На следващата снимка е и целта на упражнението – кантала да не опира металното тяло – не знам дали има смисъл в това или не, но е приложимо за всички картове (поради тази причина пиша и нова тема, а не поствам у тази за вивитата).

Posted Image

Междувременно покрай опитите на Last с обличане на меш попаднах на това. Някой случайно да е питал/гледал какви диаметри имат и каква дължина са готови да режат хората. От друга страна, поне на снимката, ми изглежда някак меко (но пък със силен характер :wOOt3: ), докато изолацията в главата на вивито си е твърда (хм, дали е твърда и фабрично всъщност не знам, но попрегорялата си е твърда към прахообразна ).

Ама разгънах на 100 фронта, а въпросите ми тук основно са два – какви са диаметрите и може ли някой добър човек от Филибето да се докопа до някакви количества, които пък по някакви неведоми пътища да стигнат до мен по Софийско (че и нахален на всичкото отгоре :naughty: ). Целта - изолация към главата + тест с меш.

PS Брои ли се спам ако пусна една и съща тема в два различни форума? :rulez: :smoking-8570:

#2 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 21.02.13 г. в 20:51

кажи какъв диаметър ти трябва - имам няколко диаметъра. Най малкия става за "гащи" на меш. Другите са доста по "алтави" и се изуват. Може да станат за това за което ги мислиш.
Не се брои щом не си го пуснал в правилния - взех да се замислям да го затворя за нерегистрирани потребители ;).

Edited by last_hope, На 21.02.13 г. в 20:56.

Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#3 J_O_I_N_T

J_O_I_N_T

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 21.02.13 г. в 22:01

Аз вивито си го пренавивам без това изолаторче и не къркори, проблема не е в него. Според мен това е сложено, за да изолира от окъсяване. Сложи малко по-дебел фитил, или просто сложи едно фитилче отгоре върху намотката свободно, за да запуши дупката откъдето влиза течност :)

#4 tube

tube

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 110 posts

Posted На 21.02.13 г. в 23:11

Аз вивито си го пренавивам без това изолаторче и не къркори, проблема не е в него. Според мен това е сложено, за да изолира от окъсяване. Сложи малко по-дебел фитил, или просто сложи едно фитилче отгоре върху намотката свободно, за да запуши дупката откъдето влиза течност :)

И стъклено топче - манисто на + край на кантала е смислено завършване на пренавиването .

#5 nicknamed

nicknamed

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 22 posts

Posted На 21.02.13 г. в 23:15

кажи какъв диаметър ти трябва - имам няколко диаметъра. Най малкия става за "гащи" на меш. Другите са доста по "алтави" и се изуват. Може да станат за това за което ги мислиш.
Не се брои щом не си го пуснал в правилния - взех да се замислям да го затворя за нерегистрирани потребители ;).


Е сега, нерегистрирани :rolleyes: Просто ника ми е друг, ама каквото сторено, сторено...пък може втора регистрация да си направя :).

Иначе това, което е при теб май имаше някакво покритие, нали, т.е. трябва да се гори, а имам само обикновени запалки. Все ми се струва (макар и без да съм го виждал), че по-силен огън ще му трябва, защото например като се опитах да обгоря фитил с обикновена запалка почерня (газта ми уж е читава, ама може и от нея да са саждите...не ми се разсъждава в тази посока).

Та трябва ми и за двете цели...особено ако експеримента ти с 'гащите' още е ОК. Ама него не го бързам толкоз - все още съм на его, а мисля да втъкна меш на Генчо като имам нещо с повече кончета, на което да го навия. Иначе как е твърдостта след обгаряне - изглежда ли меко като онова на Хортех или по-скоро е като на вижънското виви (смоковски не съм отварял).


Аз вивито си го пренавивам без това изолаторче и не къркори, проблема не е в него. Според мен това е сложено, за да изолира от окъсяване. Сложи малко по-дебел фитил, или просто сложи едно фитилче отгоре върху намотката свободно, за да запуши дупката откъдето влиза течност :)


И на мен ми се струваше малко вероятно това изолаторче да е причината за водолазките изпълнения - иначе съвета ти е полезен, мерси за което. Ще се пробва това с удебеляването :)

И стъклено топче - манисто на + край на кантала е смислено завършване на пренавиването .


Сигаааа ... нещо ташакометъра ми не баца, та не мога да разбера шегуваш ли се или сериозно го написа това :blush:

Edited by Niki_B, На 21.02.13 г. в 23:55.


#6 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 21.02.13 г. в 23:52

Това с мънистата си е глезотийка, която е доста полезна.

#7 tube

tube

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 110 posts

Posted На 22.02.13 г. в 12:25

Това с мънистата си е глезотийка, която е доста полезна.

Аз нагрявам карфица със стъклено топче голя борба пада до като изместя топчето за да се получи дупка .
Ха ха преди малко си купих няколко хиляди бр. за 1 кинта .

Edited by tube, На 22.02.13 г. в 16:33.


#8 trankata

trankata

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 26 posts

Posted На 22.02.13 г. в 20:19

Стъклените топчета за какво ги ползвате ??

#9 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 22.02.13 г. в 20:47

Стъклените топчета за какво ги ползвате ??

Това с топчетата не беше ли пандизчийски номер :rofl:
В сериозния тон -слагат се на краищата на кантала ако пътя до контакта е дълъг, за да не зачервяват , ако не ти се занимава с кербоване.
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#10 icetooo

icetooo

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 12 posts

Posted На 22.02.13 г. в 20:53

тази изолацийка и при мен се разпадна но си намерих същата в първите ел. материали ... изгорих я с запалка и я сварих малко в джезвето и няма никакви грижи с лош вкус мирис и т.н. :)

#11 trankata

trankata

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 26 posts

Posted На 22.02.13 г. в 21:53


Стъклените топчета за какво ги ползвате ??

Това с топчетата не беше ли пандизчийски номер :rofl:
В сериозния тон -слагат се на краищата на кантала ако пътя до контакта е дълъг, за да не зачервяват , ако не ти се занимава с кербоване.


Аз на редукса и вивто подгъвам и усуквам краищата много ситно , мини-DID-a също усуквам от към +.

#12 tube

tube

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 110 posts

Posted На 22.02.13 г. в 23:40

А гумичката на главата дето държи кантала кат се скапе от де ?

#13 trankata

trankata

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 26 posts

Posted На 23.02.13 г. в 00:12

Има го и този момент но досега нямам скапани и прокапали за 6 месеца на вивито . Използвам 0.15 и 0.18 нихром . Ако се скапе - нова глава.

#14 nicknamed

nicknamed

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 22 posts

Posted На 26.02.13 г. в 10:41


Това с мънистата си е глезотийка, която е доста полезна.

Аз нагрявам карфица със стъклено топче голя борба пада до като изместя топчето за да се получи дупка .
Ха ха преди малко си купих няколко хиляди бр. за 1 кинта .


И от къде това, колега. Не че не мога да се разтърся в нета, ама нещо за 10ина минути не намерих с онлайн поръчка....не че и офлайн магазин не ми върши работа, ама не мога да се сетя къде съм виждал. София върши работа. Скоро може и към Варна да си ходя (и да попротестирам :sSig_censored: ), така че и това е вариант.

#15 nicknamed

nicknamed

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 22 posts

Posted На 14.03.13 г. в 16:16

кажи какъв диаметър ти трябва - имам няколко диаметъра. Най малкия става за "гащи" на меш. Другите са доста по "алтави" и се изуват. Може да станат за това за което ги мислиш.
Не се брои щом не си го пуснал в правилния - взех да се замислям да го затворя за нерегистрирани потребители ;).


Събота ще съм ви във Варна, така че ще намина да се снабдя с гащи...сега се сещам като бяхме малки на един 1 Май или подобен голям за тогава празник бяхме подпалили кащите на хората, които те милите си бяха прострели в двора...калпазанска работа. Ама тази събота май пак ще горя гащи по Варненско :smoking-8570:

#16 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 14.03.13 г. в 20:58

Ами добре дошъл - в събота след два. Аз се поприбрах днес, така че и аз ще се присъединя.
Щ'тЪ Угащим - ням' сЪ плашиш ;).
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com